KözéletMagyar Ezüst Érdemkeresztet kapott Bálint Gabriella

2014. március 15., szombat
 
Magyar Ezüst Érdemkeresztet kapott Bálint Gabriella

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk alkalmából állami kitüntetéseket adott át 2014. március 15-én a budapesti Művészetek Palotájában.

 

 

 


Nagy felelősség azok számára, akik adják, és nagy felelősség azok számára, akik kapják, hiszen példaképeket teremt – mondta beszédében Balog Zoltán. Hangsúlyozta: a nemzeti közösség akkor emelkedik, ha a munka értékké, társadalmi értékké válik.

 

A tárcavezető elmondta, Magyarország gazdag ország. Ezt a gazdagságot a legnagyszerűbb erőforrás, az emberi erőforrás bizonyítja a legjobban. Kiemelkedő emberi teljesítményeket adunk a világnak, abban a szerencsés helyzetben vagyunk ugyanis, hogy tehetségtöbbletünk van. Ezt jól mutatja az is, hogy szinte nincs olyan szakma, melyet az állami kitüntetések átadásakor ne érne elismerés.

Magyar Ezüst Érdemkereszt (Polgári Tagozata) kitüntetésben részesült Bálint Gabriella, a Hódmezővásárhelyi Többcélú Kistérségi Társulás Kapcsolat Központ főigazgatójaként végzett lelkiismeretes munkája elismeréseként.

A Vásárhelyi Hírek megkeresésére elmondta, váratlanul érte a kitüntetés, ami számára megerősítést és nagyon nagy örömet szerzett. Ugyanakkor muníciót is ad a Kapcsolat Központ munkájához. Hozzátette, a kitüntetés bár személyének szól, a munkatársi közösség megbecsülését is jelenti.

 

Bálint Gabriella 1967-ben született Hódmezővásárhelyen. 1985-ben a Bethlen Gábor Gimnáziumban érettségizett, a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolát 1990-ben fejezte be, ahol történelem - népművelés szak, történelem szakos általános iskolai tanár és népművelő képesítést kapott, majd a József Attila Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán történelem szakos középiskolai tanár diplomát szerzett. 2001 és 2004 között elvégezte az esztergomi Vitéz János Római Katolikus Tanítóképző Főiskola szociálpedagógia szakát. Tanított a Központi Általános Iskolában és a Kossuth Zsuzsanna Szakközépiskolában. 1999- től a Gyermekjóléti Szolgálat vezetője, 2002-től  a Pedagógiai és Szociális Szolgáltató Központ intézményvezetője volt.  2006-tól a Kapcsolat Központ főigazgatója.

 

Olvassa el ezt is!

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Vágó János

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Vágó János

Vágó János: nekünk, a művészeti iskola tanárainak törekedni kell olyan tulajdonságok fejlesztésére, mint egymás megbecsülése, tisztelete, az együttérzés, az egymás iránti türelem. Képekkel!
Kirándulás a hangok birodalmába

Kirándulás a hangok birodalmába

A játékos koncert az együttzenélés és együtténeklés öröme volt, ahol nemcsak különleges hangszereket lehetett megismerni, hanem bárki kipróbálhatta. Sok képpel!
Szóváltás késeléssel

Szóváltás késeléssel

Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
Pláza épülhet az Aldi mellett

Pláza épülhet az Aldi mellett

A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.
 

És ezt már olvasta?

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 26. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 
A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 
Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.