FélpercesLengyelországi kirándulás a nyelvtanulás jegyében

2019. június 4., kedd
 
Lengyelországi kirándulás a nyelvtanulás jegyében

A Németh László Gimnázium, Általános Iskolában a 2018/2019-es tanévtől lehetőségük van a diákoknak a lengyel nyelv tanulására.

 

 

 

 

 

Szorgalmasan tanulják ezt a nagyon nehéz nyelvet a diákok két kiváló tanárnő segítségével délutánonként. A tanórákon megismerkednek a tanulók a lengyel kultúrával is.

A WacŁaw FeŁczak Alapítvány támogatásának köszönhetően az iskola 30 tanulója jutott el Lengyelországba május 30 és június másodika között. Ez az utazás nagy motivációs erővel bírt a már lengyelül tanulóknak a nyelv további elmélyítéséhez, de azok a tanulók is előszeretettel használták az utazás alatt megtanult lengyel kifejezéseket, köszönési formákat, akik még ezidáig nem találkoztak a nyelvvel.

Az utazás elsődleges célja az volt, hogy találkozzanak Krosnoban a partneriskola diákjaival, tanáraival, és elmélyítsék a pár éve kialakult és jól működő barátságukat egymással.

 
 
Forrás: NLG
VH
 

Olvassa el ezt is!

Új helyszínen a Deja Vu Fesztivál

Új helyszínen a Deja Vu Fesztivál

Jön a Tisza, költözik a retro-őrület! Vadonatúj, de mégis ismerős helyszínre költöztetik a régió legnagyobb 90’s őrületét: a Tisza áradása miatt
Száz éve történt: román megszállás Hódmezővásárhelyen

Száz éve történt: román megszállás Hódmezővásárhelyen

A megszállás idején történt Hódmezővásárhely történelmének legvéresebb tömeggyilkossága is. A megszállásról emlékezik meg az Emlékpont kamarakiállítása.
Készül a monográfia újabb kötete

Készül a monográfia újabb kötete

A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
Nem jött össze a győzelem

Nem jött össze a győzelem

Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.
 

És ezt már olvasta?

Hódmezővásárhelyre látogatott a francia nagykövet
Hódmezővásárhelyre látogatott a francia nagykövet Többek között tárgyaltak Vallaurisról, Hódmezővásárhely testvérvárosa kapcsán arról, hogy miként lehetne élénkíteni a két város közötti kapcsolatot.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 42. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 
A végére nem meredt energia
A végére nem meredt energia Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Mindenszentek és halottak napja
Mindenszentek és halottak napja Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.