SportLendületben az úszópalánták

2015. november 21., szombat
 
Lendületben az úszópalánták

Olyan nagy volt a nevezések száma, hogy volt olyan úszószám, amelyben négy futamot kellett rendezni az idei Őszi meghívásos versenyen, amely egyben a 2002-2008 között született fiataloknak az idei utolsó, kilencedik megyebajnoki fordulója volt.

 

 

 

 

 

November 15-én Szarvason a Szent Klára Gyógyfürdő fedett 25 méteres versenymedencéjében megrendezett idei versenyen a népes mezőnyben valamennyi Békés megyei úszóklub képviseltette magát, Csongrád megyéből az algyőiek, illetve a Hódmezővásárhelyi Senior Úszó-Vízilabda Club utánpótláskorú sportolói álltak fel a rajtkőre.

Paku Zoltán, Molnár Ernő, Sibalin Dávid, Bullás György és Bán Sándor edzők tanítványai 3 év komoly munkájának eredményességét bizonyították 17 éremmel és további tucatnyi értékes helyezéssel.

 

Korcsoportjukban elért helyezések:

 

-           Vörös Nándor (2008), 4 első helyezés, 50 m hát, 100 m vegyes, 25 m hát, 25 m gyors

-           Szatmári Máté (2207), 3 első helyezés, 50 m hát, , 50 m gyors, 100 m vegyes

-           Kis Noel (2006), 3 első helyezés, 50 m hát, 100 m vegyes, 50 m gyors

-           Forján Anna (2004) 2 első, 50 m gyors, 100 m vegyes, 2 második helyezés, 50 m pille, 50 hát

-           Kiss Annamária (2001) 2 második, 50 m pille, 50 m gyors, 2 harmadik, 50 m hát, 100 m vegyes

-           Márki Zalán (2002), 2 második, 50 m pille, 100 m vegyes, 1 harmadik, 50 m hát

-           Kardos Marcell (2007) 1 második, 100 m vegyes

-           Gajda Dalma (2004) 2 harmadik, 50 m gyors, 100 vegyes

-           Kiss Katalin (2004) 1 harmadik, 50 m pille

-           Papp Vivien (2005) 1 harmadik, 50 m pille

 

A versenyen részt vett még, jó egyéni csúcsokat úszott és értékes helyezéseket ért el még:

 Márki Szabolcs (2006), Kürtösi Zalán (2007), Neumann Hanna (2004), Bán Balázs (2005), Baranyi Vanda (2002), Dencsi Henriett (2004), Török Réka (2008), Gojdár Sándor (2001), Stoeng Björn (2004), Bán Balázs (2005), Solymosi Gábor (2006), Gojdár Boglárka (2005), Lökös Kinga (2005), Vajnai Kincső (2006), Dezső Dorina (2006), Stefula Emma (2007) és Török Réka (2008).

 

 

Olvassa el ezt is!

Babák és facsemeték

Babák és facsemeték

Együtt cseperedik 25 kisbaba, azzal a 25 facsemetével, amelyet a nevükben ültettek el a Serház téri játszótéren november 18-án.

Őszi túra gyalog, futva, kerékpáron

Őszi túra gyalog, futva, kerékpáron

Ismét indul az M&M Teljesítménytúra. Egy kis sportolás keretében élvezhetjük az őszi pompájában fénylő Tiszai hullám- és árteret. A túrák részleteivel!
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata

A romániai forradalom vásárhelyi áldozata

A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 3. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
 
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.
 
Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is
Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is

Az 1943. évi szovjet támadás évfordulóján január 12-én koszorúzás volt a Hősök terén álló második világháborús emlékműnél.

 
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll A Pénügyőr győzelmekkel, a Kosársuli vereségsorozattal. A két csapat ellentétes előjelekkel várhatta az alapszakasz második félidejét.
 
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása Mintegy kétszáz alkotást felvonultató kiállítás nyílt szombaton az Alföldi Galériában és Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 
Várják a javaslatokat
Várják a javaslatokat Jelölés 'Hódmezővásárhely díszpolgára', 'Pro Urbe', valamint 'Signum Urbis Honorantis' kitüntetés adományozására.