GazdaságLeaszfaltozzák az utat Kútvölgy és Erzsébet között

2019. július 5., péntek
 
Leaszfaltozzák az utat Kútvölgy és Erzsébet között

A Vidékfejlesztési Program forrásaiból 2017-ben nyert 114 millió forintos projekten belül egy 1677 méter hosszú, 4 méter széles útszakaszt építenek meg Kútvölgy és Erzsébet között.

 

 

 

 

 

 

A pályázat tartalmazza még egy erőgép, valamint egy gréder beszerzését is, így a jövőben a külterületi utak karbantartására is lehetőség lesz.

 

A mezőgazdasági területen, a már meglévő zúzalékos utat aszfaltozzák le. Így a két végén aszfaltozott becsatlakozásokkal egyszerűbb lesz az átjárás a települések között.

 

Az 1,7 kilométeres út a beruházás során kap egy 10 centiméter vastag kiegyenlítő kőzúzalék réteget kap, majd 2 réteg aszfaltburkolatot.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Megemlékezés a vásárhelyi zsinagógában

Megemlékezés a vásárhelyi zsinagógában

Országszerte megemlékezéseket tartottak ezekben a hetekben, így Hódmezővásárhelyen is. Európa parlamenti képviselő, és a volt külügyminiszter is jelen volt.

Jön Vásárhelyre a Moszkvai Nagycirkusz szuperprodukciója

Jön Vásárhelyre a Moszkvai Nagycirkusz szuperprodukciója

A Moszkva Cirkusz sztárjai címmel az Eötvös Cirkusz turnéja érkezik. Három napig Hódmezővásárhelyen vendégszerepel egy új cirkusz-show.
Útban a világhírnév felé

Útban a világhírnév felé

Május elején Papp Jázmin az isztambuli világkupán vívott a felnőttválogatottban. Az ötödik helyet a kínaiak legyőzésével érdemelték ki a magyarok.
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át

Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át

Brunszvik Teréz Emléknapot és Szakmai Konferenciát tartott a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvoda teljes dolgozói állományának bevonásával.
 

És ezt már olvasta?

Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával A fennállásának 50. évfordulója alkalmából, 2015-ben a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 25. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői HSZC intézményeiből összesen 26 osztályban 523 tanuló fejezte be tanulmányait a 13. technikumi és a 3/11 szakképző évfolyamokon.
 
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

 
Pláza épülhet az Aldi mellett
Pláza épülhet az Aldi mellett A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.
 
Jelentős összegből megújulhat a belváros
Jelentős összegből megújulhat a belváros A Belváros keleti részének átfogó megújítása kezdődhet meg Hódmezővásárhelyen az új, kétszintes parkolóház megépülésével az Ótemplom közelében.