SportLe akarták fejelni a játékvezetőt Vásárhelyen

2013. április 28., vasárnap

Hatalmas balhé volt a Hódmezővásárhelyi FC II. - Csanádpalota megyeegyes bajnokin szombaton délután. A hajrában, 2-1-es vendégvezetésnél a csanádpalotai edző, Lakatos Rudolf inzultálta a játékvezetőt, trágár szavakkal szidalmazta, majd megpróbálta lefejelni. Később újabb tömegjelenet alakult ki, amelyet a biztonságiaknak kellett megakadályozniuk.

Fotók: Tóth Zsolt Totya

A vendégek csak Béleczki játékvezetőnek köszönhetik, hogy végigjátszhatták a találkozót, amely után egyébként mindkét palotai edzőt feljelentette a bíró.

Román nyelvű utasításoktól volt hangos a vásárhelyi stadion öltözője a találkozót megelőzően, ami nem volt meglepő, hiszen a vendéggárdában nem kevesebb, mint kilenc román játékos lépett kezdőként pályára, román edző irányításával a megyei bajnokság 24. fordulójában. A rendkívül fiatal vásárhelyi csapat – amelyben a cserékkel együtt kilenc ifjúsági korú labdarúgó kapott szerepet – elszántan, de kissé megilletődve készülődött a szurkolók által csak “román ligaválogatottnak” elkeresztelt, a bajnoki címért is versenyben lévő vendégek ellen.

A szegedma beszámolója szerint a találkozó első félideje a vendégek fölénye jegyében telt el, és a 23. percben egy bal oldali beadás után az üresen maradt Siclovan góljával megérdemelten szereztek vezetést, 0-1. Szünet után sem változott sokat a játék képe, a hazaiak sok átadási hibája miatt nem igazán tudtak komolyabb helyzetig eljutni, míg a vendégek próbálták tartani a labdát, és őrizni előnyüket. Az egyre inkább felbátorodó vásárhelyiek támadásai közepette egy kontra után növelte előnyét a Csanádpalota. Az 56. percben Corbu lövését még lábbal hárította Nagyistván kapus, de a vásárhelyiek balszerencséjére a labda ismét a vendégjátékos elé került, aki másodszorra már kilőtte a jobb alsó sarkot, 0-2. A gól túlzottan magabiztossá tette a vendégeket, de az is lehet, hogy elfáradtak, így egyre inkább áttolódott a játék a palotai térfélre. Az első figyelmeztető jel Keller Zoltán szabadrúgásból elért kapufája volt, majd a 78. percben szépített a “kis” HFC. Királyt buktatták a kaputól húsz méterre és a megítélt szabadrúgást Komán a sorfal fölött a kapu bal oldalába csavarta.

Az utolsó tíz percben az addig is sokat reklamáló vendégeknél a pályán és a pályán kívül is “elszakadt a cérna”. Folyamatos hazai támadások közepette a 85. percben Tambor Daniel-Teodor nem engedett elvégezni egy szabadrúgást, amiért sárga lapot kapott. A játékos a 44. percben már kapott egy sárga lapot, amikor orrvérzés miatt a játékvezető ápolásra leküldte őt a pályáról, de állítólag nem értette az utasítást, és nem hagyta el a játékteret. Tombort tehát a 85. percben a játékvezető második sárga lappal kiállította, ezt követően a vendégeknél valóságban vezetőedzőként tevékenykedő, de papíron csak edző Lakatos Rudolf megindult a játékvezető felé, akit előbb ocsmány szavakkal megsértett, majd a játékvezető felé lefejelő mozdulatot tett.

Béleczki játékvezető a magáról megfeledkezett szakembert elküldte a kispadról, holott – a játékvezetőnek felróható egyetlen komoly hibájaként – a mérkőzés lefújása is indokolt lett volna, hiszen ezt nem lehetne megengedni senkinek sem. Néhány perc múlva egy hazai szabálytalanságot követően – amelyért a játékvezető szabadrúgást ítélt a vendégek javára, és nem történt sérülés – a vezetőedzőnek beírt Molnár László rohant a pálya közepére, ahol “agyoncsaplak, te kis … ” szavakkal megfenyegette a hazaiak egyik játékosát, majd a játékvezetőt is inzultálta. Béleczki őt is kiküldte a lelátóra. Egyébként mindkét szakember csak a helyi rendezők fellépését követően volt hajlandó távozni a játéktérről, majd a kispadról. Végül a vendégcsapat elérte célját, hiszen a szépítő gólt követően ugyan a három perc hosszabbítással együtt még negyedóráig tartott a találkozó, de a labdarúgásból már semmit sem láthattak a nézők. Győzött a Csanádpalota, de erre a sikerükre aligha lehetnek büszkék, olvashatjuk a szegedma.hu tudósításában..

Megyei I. osztály, 24. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC II. – Csanádpalota FC 1-2 (0-1).

Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Béleczki L.
HFC II.: Nagyistván – Jesenszki, Muzsik, Huszár, Kuhár – Keller, Báló (Borbély G. 64′) – Szűcs R. (Molnár Zs. 25′), Király D., Komán – Paczuk (Hanga 67′).

Edző: Rostás Károly.

Csanádpalota: Hajdu G. – Tambor, Cotuna, Pavel, Siclovan (Erdélyi 65′), Corbu, Lakatos, Vladan, Halász, Luculescu, Gabor (Szellelki 65′).

Edzők: Molnár László, Lakatos Rudolf.

Góllövők: Komán Attila (78′), illetve Siclovan Calin (23′), Corbu Adrian-Vasile (56′)
Kiállítva: Tambor Daniel-Teodor (85.’)

Gasztroangyal járt a vásárhelyi Tájházban

Április 27-én Hódmezővásárhelyen, a Tájházban forgatták a Magyar Televízió népszerű Gasztroangyal című műsorának május 18-án adásba kerülő részét.
Diákolimpia döntős a Szent István iskola leány labdarúgócsapata

Április 20-án a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola csapata, minden mérkőzését megnyerve bejutott  a Telekom Leány Labdarugó Diákolimpia országos döntőjébe. Képekkel!
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese

A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.

Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Ballagás és sárgulás a Mezőgazdasági Karon
Ballagás és sárgulás a Mezőgazdasági Karon Május 17-én a ballagási ünnepség után, délután a sárgulási fogatos menet végigvonulva a városon a végzősök jelképesen búcsúztak Vásárhelytől, amely befogadta őket. Képekkel.

Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés 35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.