KözéletLázár nem lesz állandó szereplője a bulvársajtónak

2015. augusztus 22., szombat
 
Lázár nem lesz állandó szereplője a bulvársajtónak

Egyszer alig kapott ebédet az anyukájától Lázár János, aki nagyon szeret biciklizni, és az egyik kisfia már kétszer átúszta a Balatont. A miniszter a Vásárhely24 videointerjújában arról is beszélt, hogy nyaraláskor kerüli a szállodákat, és nagyon tetszik neki az Üvegtigris összes része. A híreket pedig csinálja, nem nézi. 

 

 

 

 

A születésnapjára kapott biciklit is megmutatta Lázár János a Vársárhely24-nek, amikor beengedte a szerkesztőség munkatársait hódmezővásárhelyi otthonába. A három részben publikált videointerjú utolsó részében a miniszter ezúttal a magánéletéről árult el részleteket. Elmondta többek között azt is, hogy az egész Lázár család életében fontos a sport. 

Mindegyiküknek van biciklije, de a gyerekek rendszeresen úsznak is, ami azért is jó, mert meglehetősen elevenek, sőt Lázár János szerint eléggé rosszak. Így talán este kezelhetőbbek – mondta a miniszter, aki azt is elárulta, hogy 11 éves Boldizsár fia már kétszer is átúszta a Balatont. 

A beszélgetésből azt is kiderül, hogy nem teljesen önként vágta le legendássá vált szakállát a miniszter. Az édesanyja közölte vele, hogy hozzá nem mehet szakállasan, de ha mégis így jelenik meg, akkor ebédet biztosan nem ad neki. 

 

Lázár János nem valami nagy világjáró. Azt mondta, hogy általában a Balatonnál, Révfülöpön nyaral a család, és ritkábban ugyan, de külföldre is eljutnak. Ilyenkor azonban nem tengerpartra mennek, hanem általában a hegyekbe. 

Biciklit bérelnek, nagyokat túráznak, és általában nem szállodában, hanem valamelyik ismerősüknél laknak.  

Azt szeretné, ha a munkája és a teljesítménye után ítélnék meg, ráadásul a szülei és a felesége sem szeretné, ha a családdal foglalkozna a média, így nem lesz állandó szereplője a bulvársajtónak Lázár János, aki irigyli Orbán Viktor és Rogán Antal bátorságát ez ügyben.

Mindenkivel jóban van, aki a környéken lakik, stabil baráti kapcsolatai vannak Vásárhelyen, akik előtt mindig nyitva áll az ajtó – ezt is elmondta a miniszter. 

Mindenről markáns véleménye van Lázár János feleségének, de a politikába nem szól bele, hiszen otthon általában nem is arról beszélnek. "Este, munka után a gyerekekkel foglalkozunk" – mondta Lázár János, aki egyébként – saját bevallása szerint – a pedagógus-életpályamodell nagy vesztese. A felesége ugyanis a modell elfogadása után éjszakákat dolgozott azon, hogy átültesse a mindennapokba a jogszabályt. 

 

A miniszter szerint a médiában vadabbnak néz ki, mint amilyen valójában, de reméli, hogy előbb-utóbb jobban megismerik, és megváltozik ez a kép. Ezt azonban munkával, nem kisállatok simogatásával szeretné elérni. 

 

Lázár János sokat olvas, ez pedig azért van, mert a kormányülésre kerülő anyagokat betűről betűre végigrágja – mondjuk, ezt muszáj is neki. 

Amikor pedig épp nem hivatalos iratokat, akkor sem slágerkönyveket, hanem közélettel foglalkozó irodalmat olvas,  legutóbb egy Kennedy-életrajzot.

A miniszter szereti a filmeket is. Azt mondta, hogy a család mostani kedvence az Üvegtigris-trilógia. De tetszett neki a Wall Street farkasa is. 

A probléma csak annyi, hogy ha nagyon fáradt, a filmek elején általában elalszik. Híreket azonban sosem néz, azokat inkább csinálja – mondta Lázár János.  

Lázár János azt is elmondta, hogy, nyitott és nagyon érdekli a magyarországi holokauszt története. Szerinte Hódmezővásárhelyen a második világháborúban a zsidó és a keresztény elit közösségei építették a várost, de négy év alatt mindkét réteget elvesztették. Ennek pedig 70 évvel később súlyos következményei vannak. A város egyik gyengesége, hogy elvesztették ezeket az embereket. 

 

A két további részt ITT  és ITT olvashatja!

 
 
Forrás: Vásárhely24
 

Olvassa el ezt is!

Szeged és Hódmezővásárhely együtt lehet erős

Szeged és Hódmezővásárhely együtt lehet erős

Miniszterként és kormánypárti képviselőként kifejezetten ügyel arra, hogy ne érje a mohóság vádja.
Lázár: az elképzeléseimet mindig támogatja a miniszterelnök

Lázár: az elképzeléseimet mindig támogatja a miniszterelnök

A Vásárhely24-nek nyilatkozott. A legkényesebb kormányzati ügyek megoldásához szükséges elképzeléseit mindig támogatja a miniszterelnök, hiszen tőle kapja a feladatokat.
Jókai Mór és Vásárhely

Jókai Mór és Vásárhely

Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 40-41. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 
A végére nem meredt energia
A végére nem meredt energia Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Mindenszentek és halottak napja
Mindenszentek és halottak napja Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Készül a monográfia újabb kötete
Készül a monográfia újabb kötete A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
 
Nem jött össze a győzelem
Nem jött össze a győzelem Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.