
A színészvilág több nagyságáról írt könyveivel híressé vált Ablonczy László lesz a vendége az Emlékpont Gondolkodó Polgár elnevezésű közéleti estjének október 26-án, pénteken 17 órától.
"Tudom a boldogságot és tudom annak csekély részét: a boldogtalan törtséget magamban. Ez a dolgom. A művésznek nevezett érzékeny antennájú ember gyógyító bizonyosságot kell adjon a közönségnek. Hiszen az életet minden ellen-akció ellenére éljük és reméljük, látván a vizek bizonyosságát, a hegyek és a fák hites függőlegesét. Éljük, belehalunk, mégis reméljük és érezzük a létet és a reményt, tudjuk, az összefüggések boldog tudományos bizonyosságát: vagyunk és közösségben élünk. Tudomásul kell venni létünk csodálatos, beláthatatlan összefüggéseit és élni nem közömbös életünket azon a földdarabon, ’ahol nevem hibátlanul írják fölébem, ha eltemet, ki eltemet'. És ez az út nem vezethet tört-szeműek és torzult-agyúak zsákutcájába. Csak az emberi Fény felé."
Ezt a döbbenetes igazságokat tartalmazó, Latinovitsnak, egy tragikus élet megszakadását sejtető Jancsó Miklóshoz írott levelét is olvashatjuk Ablonczy László nemrég megjelent könyvében.
A Nemzeti Színház volt igazgatójának, a színészvilág több nagyságáról írt könyveivel híressé vált Ablonczy László lesz a vendége az Emlékpont Gondolkodó Polgár elnevezésű közéleti estjének október 26-án, pénteken 17 órától.
Szinte biztos, hogy nagyon sok, a „civilek” számára izgalmas, ismeretlen részleteket tudhatunk meg a színészvilágról, azokról a színészegyéniségekről, akik megszenvedték az ötvenes éveket, a kor visszásságait, a diktatúra kegyetlen légkörét. A beszélgetés során feltárulnak például Major Tamás, Kubik Anna, Sinkovits Imre, vagy éppen Páger Antal ötvenes évekbeli viszontagságai.