Kultúra, oktatásKreatív alkotónap hogy elmélyüljön az élmény

2017. november 27., hétfő
 
Kreatív alkotónap hogy elmélyüljön az élmény

Tér-Idő, Anyag-Szellem címmel rendeztek az év során múzeumpedagógiai foglalkozásokat az Alföldi Galéria állandó és időszaki képzőművészeti kiállításain. A programon résztvevő csoportoknak november 29-én, szerdán kreatív alkotónapot rendeznek a 64. Vásárhelyi Őszi Tárlat művei között.

 

 

 

 

 

A négy alkalomból álló foglalkozássorozatba négy célcsoportot (nyugdíjasok, hátrányos helyzetűek és fogyatékkal élők, általános- és középiskolás diákok) vontak be Az Alföld művészete állandó, valamint a 64. Vásárhelyi Őszi Tárlat időszaki kiállításaira. A 2017 tavasza óta zajló foglalkozás-sorozaton a Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola, az Aranyossy Ágoston Református Óvoda és Általános Iskola, a Bethlen Gábor Református Gimnázium, a HSZC Kalmár Zsigmond Szakgimnázium tanulói, illetve a Nyugdíjas Lakópark, a Kovács- Küry Időskorúak Otthona és Szivárvány Szakosított Otthon lakói vettek részt.

Erre a programsorozatra másfélmillió forint támogatást nyert Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata.

 

November 29-én a 64. Vásárhelyi Őszi Tárlat és a programsorozat befejezéseként egy közös alkotónapot szerveznek, amelynek során lehetőség lesz az együtt munkálkodásra. Az alkotónapon 5 csoport, több mint száz résztvevővel készíti el saját alkotásait, melyben Mucsi Zoltán festőművész, a Péczely Attila Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanára lesz segítségükre.

 

 

Olvassa el ezt is!

Kiváló minőségű, kedvezményes árú szolgáltatás a Centrum-Kábel ügyfeleknek

Kiváló minőségű, kedvezményes árú szolgáltatás a Centrum-Kábel ügyfeleknek

Novembertől Hódmezővásárhelyen is elérhetők a UPC Magyarország kábeltelevíziós, internetes, valamint vezetékes és mobiltelefon szolgáltatásai.
Újabb részletek a vásárhelyi néni kifosztásáról

Újabb részletek a vásárhelyi néni kifosztásáról

A 92 éves nénit a lakásában kifosztó, magukat önkormányzati dolgozónak kiadó férfiak bűnügyének tanulságos újabb részletei. Előzetesbe kerültek.
Irány Hong Kong

Irány Hong Kong

A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
Tűz volt Batidán

Tűz volt Batidán

Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 

És ezt már olvasta?

A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 30. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.