Kék hírekÚjabb részletek a vásárhelyi néni kifosztásáról

2017. november 27., hétfő
 
Újabb részletek a vásárhelyi néni kifosztásáról

A Szegedi Járásbíróság november 25-én nem jogerősen elrendelte annak a három férfinak az előzetes letartóztatását, akiket kifosztás bűntettének megalapozott gyanúja miatt múlt hét csütörtökön vett őrizetbe a rendőrség. 

 

 

 

 

 

 

November 22-én Hódmezővásárhelyen a délelőtti órákban a három férfi a leparkolást követően az egyik férfi a gépkocsiban maradt, míg a másik kettő bement egy lépcsőházba és becsengetett az első emeleti lakásban élő 92 éves, bűncselekmény felismerésére idős koránál fogva korlátozottan képes nőhöz.

 

A két férfi közölte, hogy az önkormányzattól jöttek és a víznyomást kell ellenőrizniük, melynek költsége 10 ezer forint.

A férfiak nem igazolták magukat, semmilyen igazolványt nem mutattak, iratot nem adtak át a sértettnek. Az idős 92 éves néni ennek ellenére beengedte őket, majd a konyhában levő szekrény fiókjából 10.000,- forintot adott át az egyik férfinak.

Ezt követően a másik férfi a nénit a fürdőszobába hívta, elterelve ezzel figyelmét és megkérte, hogy a víznyomás ellenőrzése miatt maradjon ott és nyissa ki a vízcsapokat. Közben társa a konyhaszekrény fiókjából magához vett további 116 ezer forint készpénzt, majd a lakásból sietősen távoztak. Végül a három gyanúsított gépkocsival elhagyta a helyszínt.

 

A hódmezővásárhelyi nyomozók a bejelentést követően, rövid idő alatt azonosították a feltételezett elkövetőket, akikkel szemben elfogatóparancsot bocsátottak ki. Ennek alapján a Nyíregyházi Rendőrkapitányság járőrei november 23-án 10 órakor, a város külterületén, a 4-es számú főúton egy igazoltatás során elfogták a férfiakat.

Az elsőfokú bíróság mindhárom gyanúsított esetében indokoltnak tartotta a legszigorúbb kényszerintézkedés alkalmazását, ugyanis figyelemmel a cselekmény kiemelkedő tárgyi súlyára esetükben megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyásuk esetén a hatóságok elől megszöknének, vagy elrejtőznének.

Ezen túlmenően megalapozottan feltehető az is, hogy a gyanúsítottak egymással történő összebeszélés útján vagy más módon a bizonyítási eljárás meghiúsítására, magakadályozására törekednének, illetve mindhárom gyanúsított esetében a bűnismétlés veszélye is fennáll, mivel mindannyiukkal szemben büntetőeljárások vannak folyamatban, illetőleg többszörösen büntetett előéletűek, ezért előzetes letartóztatásuk mindenképpen indokolt.

 

A bíróság döntését az ügyész tudomásul vette, míg a gyanúsítottak és védőik fellebbezést jelentettek be, így a végzések nem emelkedtek jogerőre.

 

 
 
Forrás: Szegedi Törvényszék
VH
 

Olvassa el ezt is!

Kiváló minőségű, kedvezményes árú szolgáltatás a Centrum-Kábel ügyfeleknek

Kiváló minőségű, kedvezményes árú szolgáltatás a Centrum-Kábel ügyfeleknek

Novembertől Hódmezővásárhelyen is elérhetők a UPC Magyarország kábeltelevíziós, internetes, valamint vezetékes és mobiltelefon szolgáltatásai.
Megduplázták az ajándékutalványokat

Megduplázták az ajándékutalványokat

A tavalyi adatok alapján a körülbelül 6000 idős embernek a hagyományok szerint a területi képviselők adják át személyesen az Erzsébet utalványokat.
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
A szalonczukkedli rágcsálás napjai

A szalonczukkedli rágcsálás napjai

Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 3. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.
 
Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is
Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is

Az 1943. évi szovjet támadás évfordulóján január 12-én koszorúzás volt a Hősök terén álló második világháborús emlékműnél.

 
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll A Pénügyőr győzelmekkel, a Kosársuli vereségsorozattal. A két csapat ellentétes előjelekkel várhatta az alapszakasz második félidejét.
 
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása Mintegy kétszáz alkotást felvonultató kiállítás nyílt szombaton az Alföldi Galériában és Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 
Várják a javaslatokat
Várják a javaslatokat Jelölés 'Hódmezővásárhely díszpolgára', 'Pro Urbe', valamint 'Signum Urbis Honorantis' kitüntetés adományozására.