SportKözös siker a négylábú segítőkkel

2018. október 5., péntek
 
Közös siker a négylábú segítőkkel

A vásárhelyi Aranyossy Ágoston Református Óvoda és Általános Iskola egyik erőssége évek óta a terápiás lovaglás, amit jól illusztrál az országos versenyen most nyert tucatnyi érmes helyezésük.

 

 

 

 

 

 


Szeptember 28-30. között tartotta XIV. Nemzetközi és Nemzeti Díjlovas Versenyét és Lovasterápiás Versenyét Fóton a Magyar Lovasterápia Szövetség.

Az egyes versenyszámok házigazda szerepét idén is a Gyermekmentő Szolgálat ismert közéleti tagjai – politikusok, művészek, sportolók - vállalták el. A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat fóti Lovasterápiás és Oktató Központját péntektől vasárnapig díjlovasok és olyan, sérüléssel élő gyerekek népesítették be, akik év közben lovasterápiában részesülnek, és most büszkén mutatták be a versenypályán, hogy mit is sikerült elsajátítaniuk a terápiás fejlesztés során.

 

Az egészséges sportolók és a sérült gyerekek három pályán, változatos versenyszámokban indultak a díjakért. A pénteki díjlovas versenyt Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat alapító elnöke, míg a nemzetközi Junior díjlovas versenyt Lázár Vilmos világbajnok fogathajtó, a Magyar Lovassport Szövetség elnöke nyitotta meg.

 

A gyerekek lovasterápiás versenyszámai pénteken 13 órától vasárnap délutánig tartottak. Ezt a versenyt dr. Kövér László, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesület elnöke, az Országgyűlés elnöke nyitotta meg, és az aznapi versenyszámoknak is ő volt a házigazdája.

 

Az Aranyossy Ágoston Református Óvoda és Általános Iskola intézményét, valamint az Aranyossy Ágoston Általános Iskola Alapítványát 11 fő képviselte Fóton. A versenyre 25 csapat több mint 180 sajátos nevelési igényű lovasa adta be nevezését. Az Aranyossy számos versenyszámba benevezett a díjlovaglástól a lovastornáig, melyben még többek között csapat váltóverseny is volt.

 

Kiemelkedő eredményeik:  

                    

Csapat versenyszámban:

Jámbor Vilmos Emlékverseny csapatváltó I. helyezés

A csapat tagjai: Szabó Andrea, Lázár Lajos, Snóbli Attila, Fazekas Krisztián

 

Egyéni versenyszámokban:

Snóbli Attila 1 IV: helyezés és 1 bronzérem (lovastorna, önálló lovaglás)

Papp Erik Bálint 1 bronzérem (lovastorna)

Rácz Rikardó  IV: helyezés (lovas ügyességi verseny)

Rácz Zoé 1 bronzérem (lovas ügyességi verseny)

Szabó Andrea  1 ezüstérem és 1 aranyérem (lovastorna, önálló lovaglás)

Fazekas Krisztián 1 aranyérem és IV. helyezés (lovastorna, önálló lovaglás)

Zsótér Dávid 1 bronzérem (lovastorna)

Lázár Lajos 1 IV. helyezés (lovastorna)

Feka Hédi 1 ezüstérem (lovastorna)

Bereczki Dániel 1 ezüstérem (lovastorna)

Dragomér Zsombor 1 bronzérem (lovastorna)

 

A csapat az összedíjazásban a V. helyezést érte el a versenyen.

A csapat tagjai:

Snóbli Attila, Zsótér Dávid, Bereczki Dani, Dragomér Zsombor, Feka Hédi, Rácz Zoé, Szabó Andrea, Papp Erik Bálint, Fazekas Krisztián, Rácz Rikardó, Lázár Lajos.

Felkészítők: Kissné Hatvani Erika lovasterapeuta, Kiss Réka lovasterapeuta

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Hazai pályán a harmadik forduló

Hazai pályán a harmadik forduló

Október 6-án, szombaton ismét a Hódtói Sportcsarnokban lép pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Ellenfelük az Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC.
Hatéves a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete

Hatéves a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete

A bírósági bejegyzés napja az Állatok Világnapja is. Az elnök úgy véli, ez ösztönző erő lehet abban, hogy az egyesület sok évtizeden át segíthesse az állatokat.
24 órán át mérik a gyorshajtást

24 órán át mérik a gyorshajtást

Magyar Rendőrség is Speedmarathont tart április 15-én reggel 6 órától és április 16-án reggel 6 óráig. Lista a Vásárhely és környéki helyszínekről.
A kétnapos Majális programja

A kétnapos Majális programja

Ismét a Népkertben lesz a kétnapos Majális, elsején pénteken és másodikán, szombaton. A Vásárhely Kártya tulajdonosok számára ingyenes lehetőségek.
 

És ezt már olvasta?

A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.
 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.
 
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közgyűlése úgy döntött: a Mátray Attila díjat az idei évben Dombi Boglárka kapja meg.
 
Nagyszerű teakwondos eredmények
Nagyszerű teakwondos eredmények A Diákbajnokságról és Engrich Mariann Emlékversenyről húsz dobogós helyezéssel tért haza a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.