



Október 18-án a Magyar Festészet Napján, Hézső Ferenc Munkácsy-díjas festőművész rendhagyó művészettörténet tanórát és tárlatvezetést tartott az 58. Vásárhelyi Őszi Tárlaton, az Alföldi Galériában.
Fotó: VH
A kora délutáni a Bethlen Gábor Református Gimnázium 10. osztályos tanulóinak tartott rendhagyó tanórára több felnőtt érdeklődő is csatlakozott, de meghívást kaptak a sajtó képviselői is. A vásárhelyi születésű 73 éves művészt nemzedékek sora ismeri Hódmezővásárhelyen. Sok száz diák emlékezik rá, mint rajztanárra, de számos vásárhelyi csodálja ismeretlenül is a Munkácsy-díjas művész munkásságát. Ezért aztán kézenfekvőnek tűnt a Vásárhelyi Hírek kérdése, vajon hogyan értékeli azt a jól látható tendenciát, mi szerint a mai kortárs vásárhelyi képzőművészek a „vásárhelyi iskola” hatásai helyett saját útjukat járva érnek el hazai és külföldi sikereket.
- Sajnos erősen fogyóban vannak azok a művészek, akik annak idején lerakták ennek a tradíciónak az alapjait. Ugyanakkor a mai fiatalokat is más hatások érik, és másképpen képezik le műveikben az őket érő impressziókat: mi az ami megragadható a mai Magyarország valóságából. De megemlíthetem azt is, hogy a modern fényképezőgépek megjelenésével, a képekkel ma mindenkinek lehetősége van a világról véleményt mondani. Ezzel megszűnt a képzőművészet privilégiuma. Azt is látjuk, éppen itt az Őszi Tárlaton is, hogy sok művész megpróbál versenyre kelni a fotográfiával és ezt az utat próbálja járhatóként feltüntetni. A fiatal generációból többeknek ez sikereket hoz”- foglalta össze véleményét Hézső Ferenc.