
Október 21-én Hódmezővásárhelyen a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban tartott író-olvasó találkozót az egykori vezérkari főnök.
Végh Ferenc egykori vezérkari főnök történelmet írt, nemcsak kézzel és tollal, hanem az életútjával – mondta dr. Benkő Tibor vezérezredes, Honvéd Vezérkar főnök május közepén Budapesten, ahol „Véghelszámolás − A korszakváltás katonája” címmel mutatták be a nyugállományú vezérezredes könyvét. Az eltelt közel félév alatt könyvének népszerűsítésével járja az országot. Október 21-én Hódmezővásárhelyen a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban tartott író-olvasó találkozót.
Az egykori vezérkari főnök 1967-től 2002-ig volt a honvédség aktív tagja, 1996-tól 1999-ig az első számú katonaként vezette a szervezetet. A munkásságából ő maga a legszívesebben a tisztté avatását, majd a harckocsialegység-parancsnoki éveket, a moszkvai továbbtanulást, a katonai középvezetői munkásságát és az amerikai tanulmányait emelte ki. Az utóbbival kapcsolatban megjegyezte, hogy az elsők között volt, akik kimehettek az Egyesült Államokba továbbképezni magukat.
Többször hangoztatta, hogy a könyvet fiatal, a pályájuk elején lévő hadfiaknak is szánja, és azt üzeni nekik, hogy „érdemes katonának lenni, érdemes a haza fegyveres szolgálatát választani, még akkor is, ha ma már más korban élünk, és érdemes tanulni is, hiszen a fegyver és a tanulás összetartoznak”.
A 464 oldalas kötetet, amelyben 138 illusztráció is helyet kapott, többnyire levéltári anyagok nélkül, az emlékezetére hagyatkozva írta meg, amely leginkább egy memoárra hasonlít. Főként a korról, a pályáról, a hivatás szeretetéről szól és arról, hogy miként zajlott a Varsói Szerződéstől a NATO-ig tartó hosszú út.