
Március 30-án a Bethlen Gábor Református Gimnázium Jesenius Klubja a mikroszkópos biológiai kutatás módszerének titkait tárja az érdeklődők elé.
Képünkön mikroszkópikus virágpor golyócskák.
Március 30-án délután 4 órakor a Bethlen Gábor Református Gimnázium könyvtárában tartja soros ülését a tavaly novemberben az iskola által alapított Jesenius Klub. A téma ezúttal a "Bethlenes tehetségek" program bemutatása, az indító ötlettől a célkitűzésekig. Előadója Berecz János titkár, a gimnázium tanára
Azt követően Igaz Antal mérnök, a gimnázium öregdiákja a ’Modern mikroszkópos módszerek a biológiai kutatásban’ címmel tart előadást
Az előadás előtt kerül sor azoknak a fizikai eszközöknek — egy sztereo-mikroszkópnak, egy oszcilloszkópnak, függvénygenerátornak és tápegységnek, valamint kísérleti alapanyagoknak — az átadására, amellyel az Öregdiákok Baráti Köre, a gimnázium egykori diákjai támogatják az ősi alma matert.
Mint arról már beszámoltunk, 2010. november 23-án a Bethlen Gábor Református Gimnázium vezetése és fizika munkaközössége „Jesenius Klub” elnevezéssel természettudományos kört alakított. Prof. Dr. Gyulai József akadémikus, Hódmezővásárhely díszpolgára vállalta a természettudományos klub tiszteletbeli elnöki felkérést.
A nagyjeszeni Jeszenszky család egyike volt a legrégebbi magyar köznemesi családoknak: ősük, András vitéz a 13. század végén kapta a Turóc megyei Jeszent nemesi birtokul hősiessége jutalmaként. Első gyermeke, Jeszenszky János – nevének későbbi, latin változata szerint Jesenius – Wroclavban született 1566. december 27-én. A felvidéki magyar nemes az orvostudomány mellett a teológiában és a diplomáciában is maradandót alkotott.
Értelmével a korabeli modern tudomány haladását szolgálta, amely nem volt sem független hitétől, sem ellentétben nem állt vallásos meggyőződéseivel. Tudás és hit, tudomány és vallás egészséges egységet alkotott Jesenius életében, folyamatosan erősítve és motiválva egymást.