SportKicsi lány nagy versenyre készül

2015. augusztus 22., szombat
 

Úgy néz ki megvan a pénz, többen adakoztak Molli anyukájának facebook felhívására, összegezte a legújabb fejleményeket Tőkés János a Vásárhelyi Híreknek.

 

 

 

 

 


Mint arról elsőként írtunk, Tőkés János edző tanítványa június közepén Balatonlellén a Magyar Korcsoportos Sakkbajnokságon 6 partiból szerzett 5 pontjával jogot szerzett arra, hogy részt vehessen az idei Korcsoportos Európa-bajnokságon, amelyet szeptember utolsó két hetében rendeznek Horvátországban, Porec-ben.

 

A Varga Tamás Általános Iskola 2. osztályos diákjára a regionális és az országos sajtó is felfigyelt, hiszen eddigi eredményei - tucatnyi dobogós helyezése -  kiemelik a korosztályos sakkozók közül.

Nemcsak edzőjének, Tőkés Jánosnak, hanem Hódmezővásárhelynek is nagy fegyvertény, hogy a 8 éves kislány részt vehet az Európa-bajnokságon.

Ennek anyagi feltételei lassan rendeződnek. Többek között az önkormányzat is ígért 150 ezer forintot, de még közgyűlési határozat kell róla. A 10 napos verseny résztvevőinek elhelyezését a szervezők szállodákba szervezték, ezért is kerül sokba a verseny.

 

Közben edzője Mollival heti ötször napi 2,5 órát foglalkozik, amit a verseny közeledtével az utolsó hetekben 3,5-4 órásra emelnek, plusz e mellé házi feladatokat is kap, valamint több versenyt is beiktattak a felkészülésbe, mondta Tőkés János.

Ennek részeként részt vettek a 4 napos IX. Bezdán Emlékversenyen, valamint több egynapos versenyt is beiktattak a hétvégékre.

Márkus Molli legutóbb augusztus 20-án Szegváron nyerte meg a XII. Piactér Kupa ifjúsági korcsoportjának versenyét (a második és harmadik helyen szintén Tőkés János tanítványai: Megyaszai Balázs és Venicz Levente végeztek.)

 

Kikapcsolódásként részt vettek a Lékó Péter - Li Chao sakk párosmérkőzés szünnapján megtartott szimultánon, melyen a rendkívül szimpatikus a kínai nagymester ellen vették fel a harcot - kevés sikerrel.

 

Az EB Horvátországban szeptember 20. és október 1. között lesz. Márkus Molli az Európa-bajnokságra eddig nevezők Élő-pontjai alapján az 5-6. helyen van rangsorolva, ennek ellenére ebben a csoportban nem lehet megmondani, hogyan fog szerepelni. Az EB-n 38 ország sakkozói vesznek részt. Az U8-as csoportba, amelyben a vásárhelyi kislány van, 21 országból 48-an neveztek, köztük 13 orosz versenyző, valamint az egykori szovjet és jugoszláv tagköztársaságok játékosai.

Tőkés János edző azt is elmondta, Molli helyezésével kapcsolatban még jósolni sem mer, úgy gondolja, ha az első 15 hely valamelyikét elérné, már jó eredmény lenne, igazán persze az 1-6. hely valamelyikével lenne elégedett.

Márkus Molli fegyelmezetten készül a nagy versenyre és az izgulást meghagyta, az őt az EB-re elkísérő édesanyjának.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Járványügyi kockázat miatt korlátozhatják a migránsokat

Járványügyi kockázat miatt korlátozhatják a migránsokat

Vásárhelyt nem érinti a migránsok átmenő forgalma. Csak a Béla Cigány utcában helyeznek el időszakosan fiatalkorú bevándorlókat.
Így alakul az új tanév

Így alakul az új tanév

A tanév szeptember elsején, kedden kezdődik. A tanítási napok száma száznyolcvanegy, a középiskolában és szakiskolában a tanítási napok száma száznyolcvan nap lesz.
Tanévi menetrend 2025-2026

Tanévi menetrend 2025-2026

Mi várható a 2025/2026-os tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.