Kultúra, oktatásKi ette meg a tortákat?

2012. április 18., szerda
 

A Corvin Napról sokan fognak beszélni, hiszen most volt az első alkalom, hogy kiszakadva a kertvárosi iskolaépületből, a Városház utcai új helyükön, a Fekete Sasban és a Kossuth téren zajlott.

 

 

Fotó: VH

 

A Fekete Sas nagytermében azt mondta az egyik fiú, estére már a haverjai is tudni fognak a mai napról. Ebben nem lenne semmi különös, ha nem egy marseilles-i diák mondta volna, francia barátaira utalva. Az egyébként angolul is jól beszélő diák, egyike annak a hat francia eladó tanulónak, akik Hódmezővásárhelyre jöttek egyhónapos gyakorlatra. Ami egy hét múlva le is telik, és ahogy a Vásárhelyi Híreknek megjegyezte, jópofa emlék lesz a Corvin, eseményekkel teli hagyományos iskolanapja. Élmény pedig volt bőven!

 

Mint a galériában a képeinken is látható, a reggeli bevásárlásra induló nyugdíjasok némi megrökönyödéssel, vagy…talán irigykedéssel, nézték ahogy a Kossuth teret gördeszkások, lábtengósok veszik birtokba.

Közben a Fekete Sasban másféle, mondhatnánk jóval kifinomultabb sürgés-forgás volt, hiszen terítési bemutatóra készültek a vendéglátós diákok. Kifejezetten díszétkezésekhez szervíroztak. Volt erdélyi, esküvői, sőt monte carloi kaszinóhangulatot idéző asztal. Két 11/2-es tanuló, Vágó Judit és Aradi Dávid (képünkön) húsvéti ünnep hangulatot kreáltak a terítékkel, mint mondták  tudatosan nem rikító, hanem finom pasztell színeket választottak. Az egyediséget fokozták azzal, hogy a tányéron a szalvéta inget formázott. Vágó Judit elárulta a titkot, ahogy a vendég a kezébe veszi, nem kell vele vesződni, egyből szétnyílik. Ha már vendégről és vesződésről volt szó, megkérdeztük, a gyakorlat során volt-e már kekeckedő vendéggel dolguk? Vágó Judit megjegyezte, jól tűri a konfliktusokat, inkább mint nő kapott már megjegyzéseket. Aradi Dávid egy pizzériában van gyakorlaton, ami azért már egy étteremnél „keményebb” hely tud lenni, főként ha még egyesek alkalomadtán készakarva rá is szállnak, de mint mondja egy idő után már nem zavarja.

 

A pincérek mellett, a szakácsok, cukrászok kevésbé vannak rivaldafényben, bár egy jó vendéglátóhelyen szinte rajtuk múlik a legtöbb. Ezt a Corvin iskolanapján a diákok pompás torták bemutatójával bizonyították. Mindenesetre „nem volt fair” a vendégeknek, például a Vásárhelyi Hírek tudósítójának megmutatni a süteménycsodákat, majd összeszedni és visszavinni a konyhába, meghagyva nekünk az illúziót. Aztán végül hogy kik azok a szerencsések akik ehetnek belőle? Arról senki nem beszélt!

Magáról a Corvin Napról viszont sokan fognak beszélni, hiszen most volt az első alkalom, hogy kiszakadva a kertvárosi iskolaépületből, a Városház utcai új helyükön, a Fekete Sasban, na és a Kossuth téren, szinte az egész város előtt zajlott a szakmai és szórakoztató programok sokasága. Valószínű ezzel a HISZK Corvin Mátyás iskola eddig is hagyományos iskolanapja, újabb hagyományokkal gazdagodott.   

 

Olvassa el ezt is!

Kapu Tibor Vásárhelyen

Kapu Tibor Vásárhelyen

Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program

Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program

A nők egészségtudatosságát javító program indul Csongrád-Csanád vármegyei szakképzési intézményekben, így Vásárhelyen is.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 13. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott

Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott

88 éves korában elhunyt Lelkes István festőművész-tanár. Nemcsak Vásárhelyen, az országban is az utolsó polihisztorok egyike volt – bár ő nem ezt vallotta.
 

És ezt már olvasta?

Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről Cigány történetekről nyílik kiállítás a Tornyai János Múzeumban. A  Néprajzi Múzeum által készített vándorkiállítás május 3-ig látogatható.
 
Kritikus helyzetben van a hódmezővásárhelyi és makói kórházi ellátás
Kritikus helyzetben van a hódmezővásárhelyi és makói kórházi ellátás Március 15-től a kórház vezetése nem szervezte meg a betegellátást, egyszerűen nem kötött szerződést az orvosok jelentős részével.
 
Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba
Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba Április 2-án a Budafok vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjában. Vereséggel zárták az alapszakaszt. 
 
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál Március 26-án avatták fel a Szilassi-poliéderként ismert nagyméretű alakzatát, amely hét lapból áll, és valamennyi lap minden másikkal szomszédos.
 
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében Idén a megyéből 9 szakképző intézményből, 10 szakmából összesen 14 fő jutott be a döntőbe. A HSZC iskoláiból 3 tanuló ért el helyezést.
 
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen A Magyar Majorette Szervezetek Szövetségével közösen rendezte meg a Crystal Dance Club a Hello Spring Open mazsorettfesztivált és -versenyt.
 
A kosárlabda szezon bravúrja
A kosárlabda szezon bravúrja Március 27-én este a bajnoki listavezető és már biztosan alapszakasz-győztes Kozármisleny otthonába látogatott a Vásárhelyi Kosársuli.