Kultúra, oktatásKépzőművészeti és kulináris élmények éjszakája

2015. június 23., kedd
 
Képzőművészeti és kulináris élmények éjszakája

Kétezernél többen vettek részt a Tornyai János Múzeum, az Alföldi Galéria és az Emlékpont kiállításain és kapcsolódó rendezvényein.

 

 

 

 

Az idei Múzeumok Éjszakája siker volt minden tekintetben, mondta Elek András a Vásárhelyi Híreknek. A Múzeum sajtóreferense azt is kiemelte, hogy míg a fővárosi és az ország számos múzeumába 1500 forintos „karszalagokkal” lehetett végiglátogatni a kiállítóhelyeket, programokat, addig ugyanezt Vásárhelyen 500 forintért tehették meg az érdeklődők. Sőt, - mint azt Elek András megjegyezte, általában 6 év felett kell jegyet váltani, de Vásárhelyen a Múzeumok Éjszakáján 14. életév volt díjmentesség korhatára.

 

Tegyük hozzá, a vásárhelyiek éltek is a lehetőséggel, hiszen éppen a Múzeumok Éjszakájával egy időben a belvárosában rendezett Hó(l)dfény Fesztivál közönsége is „rámozdult” Barcsay mester Tornyaiban látható országosan is egyedülálló életmű kiállítására, illetve a 23 óráig hozzá kapcsolódó három rendezvényre. A múzeum áttételesen a gyerekeket is közel hozta a művészethez, hiszen még este 10 órakor is teltház volt a kézműveskedő asztalok körül.

 

Az Emlékpontban idén, különösen gazdag és érdekes programok várták a múlt iránt érdeklődőket. A rendszerváltás előtti évtizedeket bemutató állandó kiállítás mellett, felolvasás, tárlatvezetések mutatták be a Első Világháborút, illetve korabeli ruhákat, kiegészítőket, kellékeket lehetett felpróbálni.

 

Voltak „falatok is a lövészárokból”, az I. Világháborúhoz köthető ételek: gulyás, krumplis tészta, kétszersült kóstolójával.

Az Emlékpont rendezvényein is folyamatos volt a tömeg, de emellett kulináris siker volt a kóstoló. Többen meg is jegyezték: „Azért annak idején a lövészárokban a bakák csak szerettek volna ilyeneket enni!”  

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Pisztollyal rabolt egy vásárhelyi szórakozóhelyen

Pisztollyal rabolt egy vásárhelyi szórakozóhelyen

A rendőrök kiérkezéséig egy ott lévő fiatal kicsavarta K. Viktor kezéből a fegyvert és a férfit a földre nyomta. Egy nappal előtte rabolt is. Vádemelést javasol a Rendőrség.
Díszburkolat és kerékpártárolók

Díszburkolat és kerékpártárolók

Az okmányiroda nyár végéig autóval nem közelíthető meg. Június 22-én lezárták a Tóth Sándor utcát. Új burkolat, 84 kerékpártároló. Átadás a nyár végén.
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
Ulmi találkozó

Ulmi találkozó

Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 31. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.