SportKeleti harcművészet a színpadon

2014. december 20., szombat
 
Keleti harcművészet a színpadon

Máté Taekwondo & Hapkido SE évzáró bemutatóját rendezték meg december 19-én a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színháztermében.

 

 

 

 

A látványos elemekkel teletűzdelt bemutatón közel 90 fiatal mutatta be mennyit fejlődött egy év alatt a koreai önvédelmi sportban.  

A sportegyesületnek közel 200 tagja van, fiataljai rendszeresen igen sikeresen vesznek részt hazai és nemzetközi versenyeken.

A taekwondo nagyon népszerűnek mondható Hódmezővásárhelyen, hiszen az érdeklődők három sportegyesület közül választhatnak a keleti harcművészet illetve önvédelem különböző irányzatai közül.

Így aztán több egykori sportoló, a vásárhelyi egyesületek valamelyikének volt tagjaként, az egyesületek kitűnő edzői révén az alapok, illetve különböző fokozatok elérése után, budapesti egyesületekben folytatva, a válogatott tagjaiként jelentős hazai és nemzetközi sikereket könyvelhetnek el.

 

Olvassa el ezt is!

Szalagavató a Corvinban

Szalagavató a Corvinban

December 18-án a Hódmezővásárhelyi Corvin Mátyás Szakképző Iskola 220 végzős diákjának tűzték fel a szalagot a Fekete Sas nagytermében.
Rangsorolták a Szegedi Tudományegyetemet

Rangsorolták a Szegedi Tudományegyetemet

A legjobb 25 kelet-európai és közép-ázsiai egyetem közé 4 magyar felsőoktatási intézmény került be. Második az SZTE.
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll

A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll

A Pénügyőr győzelmekkel, a Kosársuli vereségsorozattal. A két csapat ellentétes előjelekkel várhatta az alapszakasz második félidejét.
 

És ezt már olvasta?

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
 
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.