SportKecskés Ákos ismét válogatott meccsekre készül

2015. július 27., hétfő
 
Kecskés Ákos ismét válogatott meccsekre készül

Az Eb-selejtező sorozat előtt álló U21-es együttes augusztus 12-én az olasz válogatottat fogadja Telkiben, de előtte még részt vesz egy összetartáson az MLSZ edzőközpontjában.

 

 

 

 

Az ősszel kezdődő U21-es Eb-selejtező sorozatban az 1994. január elseje után született labdarúgók szerepelhetnek, így a nyáron az új-zélandi U20-as vébén résztvevő együttes tagjai mellett az egy évvel idősebb futballisták is a magyar válogatott tagjai lehetnek. A szerdáig tartó edzőtáborozásra a szakmai stáb 22 labdarúgót hívott meg, köztük több 1996-os születésű játékost is. Az összetartás egyben felkészülés is lesz a jövő szerdai, olaszok elleni barátságos mérkőzésre.

- Ez az edzőtáborozás az utolsó tesztünk lesz a két hét múlva sorra kerülő, olaszok elleni mérkőzés előtt. Külön örülök, hogy a klubok pozitívan álltak hozzá az edzőtáborozáshoz, és sikerült megszerveznünk az összetartást ezzel a huszonkét játékossal. Néhány futballistára most nem számíthatunk, ezért a világbajnokságon szereplő U20-as válogatottból beválogattunk néhány fiatalabb játékost is. Fontosnak tartom, hogy többen itt vannak az együttesben az U20-as csapatból, mert ők már jól ismerik, mit várunk tőlük a válogatottban, és segíthetnek a többieknek abban, hogy mielőbb elsajátítsák a kért taktikai elemeket - mondta az mlsz.hu-nak Bernd Storck sportigazgató az összetartás előtt.

 

A telkiben készülő csapat egyik tagja a hódmezővásárhelyi Kecskés Ákos, aki tagja volt az U20-as magyar válogatottnak, amely részt vett idén nyár elején Új-Zélandon az U20-as labdarúgó-világbajnokságon.

 

 

Kecskés Ákos 2012 januárjától, amint 16 éves lett, két és féléves profi szerződést kapott az olasz Atalantától. 2013-ban az Atalanta felnőtt csapatában is bemutatkozott. Olaszországi szerződése 2016 nyarán jár le.  

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Növekvő figyelem az agrárképzés iránt

Növekvő figyelem az agrárképzés iránt

Három év alatt 47 százalékkal nőtt a Mezőgazdasági Karra jelentkezők száma. A dinamikus növekedés mellett nem kizárt, hogy régiós agrárképzési centrum lesz a vásárhelyi kar.
Ki kap hamarabb állást, a nő vagy a férfi?

Ki kap hamarabb állást, a nő vagy a férfi?

Alapfokú végzettség esetén még nincs különbség a két nem esélyei között, az iskolázottság emelkedésével azonban a férfi pályázók esélye egyre nagyobb női vetélytársaikkal szemben.

Kapu Tibor Vásárhelyen

Kapu Tibor Vásárhelyen

Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
A Forradalom és Szabadságharc ünnepe 2026

A Forradalom és Szabadságharc ünnepe 2026

Március 14-én és 15-én ünnepségek, programok Hódmezővásárhelyen a Forradalom és Szabadságharc 178. évfordulója alkalmából. Részletes program.
 

És ezt már olvasta?

Magyar Péter Vásárhelyen
Magyar Péter Vásárhelyen Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.