GazdaságJönnek a betelepülők

2021. október 11., hétfő

Jönnek a betelepülők

A covid19 és egyéb hátráltató tendenciák ellenére, a Hódmezővásárhelyi Ipari Park bővül. A folyamat már régebben kezdődött.

Például 2016-ban az önkormányzat gazdaságfejlesztési tevékenységét elismeréssel is honorálták. Ugyanis Hódmezővásárhely nyerte el az Ipari Parkok Versenyképességi különdíját, melyet a térségi agrárfejlesztésben elért sikereinek köszönhetően érdemelt ki a város.

Az egyre több betelepülő vállalkozás miatt 2021 márciusában döntött úgy a Közgyűlés, hogy nem szerverházat épít, hanem a betelepülni szándékozó vállalkozók igényeinek megfelelően útépítéssel könnyítik a közlekedést. A napokban írták alá a egy 180 méter hosszú földút stabilizációját, és egy 250 méter hosszú új aszfaltút építését nettó 118 millió forintból. Ez a beruházás, egy TOP-os infrastrukturális fejlesztések finanszírozására kiírt nyertes pályázatból maradt.

A kivitelezést a Délút Kft. végzi el négy hónapos határidővel. A Délút Kft., amely egyébként egy algyői cég, igen nagy mennyiségben vitte az útépítéssel kapcsolatos közbeszerzéseket az elmúlt években. Összesen kétmilliárd forintot, de a TOP programban a vásárhelyi ipari park infrastrukturális fejlesztésére is elnyert 650 millió forintot, emellett a keleti elkerülő út 3,2 kilométeres szakaszára is ez a cég kapott megbízást 1,3 milliárd forintért.

VH

Egy aranyos lány

Október 8-9-én rendezték Zágrábban a 15. Kondor Open Taelwondo bajnokságot, amelyen idén is sikeresen szerepelt a Máté Taekwondo.
Nagysikerű koncerttel ünnepelt a Helyőrségi Zenekar

A Liszt Ferenc iskola, erre az alkalomra összeválogatott kórusa is hozzájárult a hódmezővásárhelyi helyőrségi zenekar jubileumi ünnepi hangversenyének sikeréhez.
Idén már 14 ember halt meg

A hivatalos fűtési szezon október 15-én kezdődik, viszont a hűvösebbre fordult időjárás miatt sok helyen már befűtöttek.
A számításaik nem jöttek be

A Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata Törökbálinton lépett pályára az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában.

Kitűzték a mártélyi választás időpontját
Kitűzték a mártélyi választás időpontját Dr. Putz Anita polgármester szerint, volt idő, amikor Mártélynak az uniós forrásokból 15-öd rész sem jutott, mint a szomszédos Székkutasnak.

Ismét Streetball Bajnokság lesz Hódmezővásárhelyen
Ismét Streetball Bajnokság lesz Hódmezővásárhelyen A Hódmezővásárhelyi Kosársuli és a szabadkai Spartak Ifjúsági Kosárlabda Klub minden versenyezni vágyó kosarast várnak Vásárhelyről és térségéből.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2022.19.hét
Családi események Hódmezővásárhelyen 2022.19.hét Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Végeredmény a 6. helyezés lett
Végeredmény a 6. helyezés lett A Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli összesen 17 győzelemmel, 1 döntetlennel és 16 vereséggel zárta a 2021/22-es szezont az NB I/B Zöld csoportjában

Magyarország jó tanulója jó sportolója díjazott lett Horváth Ákos
Magyarország jó tanulója jó sportolója díjazott lett Horváth Ákos A Németh László Gimnázium 9. osztályos diákja, amellett, hogy kitűnő tanuló, eddigi sportolói pályafutása során már több érmes helyezést is elért.

Érmes helyezések az Aquatlon Országos Bajnokságon
Érmes helyezések az Aquatlon Országos Bajnokságon Harminckilenc egyesület küzdött meg az érmekért a Sport XXI. Aquatlon Országos Bajnokságon. A vásárhelyi HÓD-TRI és ÖTTUSA csapata érmeket is szerzett.