Kultúra, oktatásJók, jobbak, legjobbak, majd kiderül!

2012. január 11., szerda
 
Jók, jobbak, legjobbak, majd kiderül!

A tavalyi országos döntőt nyert két vásárhelyi tanuló lehet példa idén a Szakma Kiváló Tanulója Versenyre, valamint az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyre benevezett 60 tanulónak, akik a szakmák széles palettáját képviselik.

 

 

Képünkön corvinos szakácstanulók (Fotó: VH)

 

 

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2012-ben már ötödik éve rendezi meg, a fiatal szakmunkások karrierjét is jelentősen befolyásoló versenyt. A január hónapban zajló írásbeli, majd azt követő gyakorlati selejtezők után, az országos döntőre az V. Szakma Sztár Fesztiválon április 11-13. között Budapesten, ismét a Hungexpo Vásárközpontban kerül sor.

 

A szakmák országos versenyeit a Nemzetgazdasági Minisztérium által a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara gondozásában 38 szakképesítésben hirdették meg, a nappali tagozaton végzős szakiskolai és szakközépiskolai tanulók számára.

 

Idén sem változott a versenyek és a fesztivál szlogenje: „A jó szakma felér egy diplomával!” A szlogen igazát a díjazottak nagyon jó elhelyezkedési esélyei is bizonyítanak, hiszen a versenyek célkitűzése a gyakorlatigényes, magasabban kvalifikált szakmák társadalmi presztízsének és vonzerejének növelése, népszerűsítése.

 

 

Mint minden évben, Hódmezővásárhely integrált szakiskoláiból is jelentős számban indulnak a versenyen. A Gregus Mátéból a mechatronikai szakmában három tanuló nevezett: Fekete Zoltán, Koncz Dávid, Békési Gergő. Számukra a mérce igen magasra van állítva, mert éppen a 2011-es esztendőben, Marti Zoltán személyében az ország legjobbja a Gregusból került ki. Mint arról beszámoltunk, a Parlamentben Kövér Lászlótól, az Országgyűlés elnökétől vehette át az oklevelet.

Kurusa József  műszaki igazgatóhelyettes a VH kérdésére elmondta, tavalyi évhez hasonlóan, az országos elődöntő gyakorlati versenyrésze márciusban ismét a Gregus modern mechatronikai műhelyében zajlik majd.

 

 

Török Szabolcs gyakorlati oktatásvezető tájékoztatása szerint, a HISZK Kalmár Zsigmond tagintézmény 21 tanulója 6 szakmában indul a versenyen. Közülük legnagyobb számban – heten – a kőműves szakmában.

 

Idén szintén nagy számban vesznek részt a Corvinból. A legtöbben, húszan a szakács szakmában. Ezzel kapcsolatban Mocsári Ernő gyakorlati oktatásvezető elmondta, a nagy számú nevezés oka, hogy ebből a szakmából idén négy végzős osztályuk van.  A pincér szakma versenyébe nyolcan neveztek. Ebben az évben a versenyen együtt indulnak a hároméves és a kétéves képzés végzősei. Élelmiszer- és vegyiárú eladó szakmában öten indulnak. Újdonság a vendéglős szakma, amelyre az iskola három tanulója nevezett be.

 

Minden évben a Szakma Kiváló Tanulója Versenyről, valamint az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyről díjat hoz el a HISZK Corvin Mátyás iskola. Tavaly Fári Julianna cukrász országos első helyezett lett. Egyébként jelenleg a franciaországi Nancy-ba hívta meg a Corvin testvériskolája, ahol cukrászdiplomájáért tanul. Az ő esetében az általa nyert verseny szlogenje, ‘a jó szakma felér egy diplomával’, valósággá vált.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Hódmezővásárhely szakemberképzésének nagy sikere

 
 
B.Sz.Z.
 

Olvassa el ezt is!

Kiképzőközpont épül Vásárhelyen

Kiképzőközpont épül Vásárhelyen

Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 6. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
 
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.