BulvárItt van a 2015-ös divatszín

2014. december 24., szerda
 

A Vásárhelyi Hírek olvasóinak minden évben beszámolunk a következő évi trendről, így tudhatják, hogy volt már mandarintangó, smaragdzöld vagy éppen tavaly a ragyogó orchidea.

 

 

 

Idén a marsala névvel illetett Pantone 18-1438 kódjelű szín lett a nyertes, egy barnás-vöröses árnyalat. A Pantone abszolút szaktekintély, a professzionális színszabványok irányadója a design összes területén, rájuk érdemes hallgatni.

„A burgundi és a barna között található 18-1438-as kódszámú Marsalának gazdag, földes színvílága van, ami egy olyan semleges, de más színekkel kontrasztos árnyalat, melyet kiválóan lehet alkalmazni a belső terek kialakításánál is. A Marsala egy merészen hívogató, vakmerő szín, ami magabiztosságot és stabilitást nyújt, miközben táplálja a testet és a lelket. A robusztus borpárlathoz hasonlóan, amiről a nevét is kapta, a Marsala egy ízletes és kiadós étkezés gazdagságát foglalja magában, míg a szín vörösesbarna gyökerei egy kifinomult, természetes földközeli érzést keltenek" – mutatja be az uniszex árnyalatot a Pantone.

 

Képeinken is látható, a sokoldalú szín divatba jöttét már a 2015-ös tavaszi-nyári kollekciókat felvonultató divathéten is prognosztizálta egy-két meghatározóbb divatház, mint például Vivienne Westwood, a Miu Miu, Daniel Silverstain, valamint a Louis Vuitton. Bár nem vagyunk benne biztosak, hogy a Marsala szemhéjpúder használata nem kölcsönöz-e majd „beteg” külsőt használójának, azért azt könnyen el tudjuk képzelni, hogy a szín könnyen beépíthető lesz a ruhatárunkba, ahogy a rozsdás árnyalatot várhatóan egyszerűen kombinálhatjuk majd virágmintás és csíkos darabokkal is a következő szezonban.

 

Kapcsolódó cikkeink:

 

Ez lesz 2014 divatszíne

 

Ez lesz 2013 divatszíne

 

 

Olvassa el ezt is!

Tündérvilág a kifutón - új utakon Essende

Tündérvilág a kifutón - új utakon Essende

A hazai és nemzetközi divat mindig nagy figyelemmel kíséri az őszi Budapest Fashion Weeket, amelyen a hódmezővásárhelyi Ecker Szilvia - Essende új kollekcióját mutatta be. Sok képpel!
Mit hallasz: száncsengő vagy vészcsengő szól?

Mit hallasz: száncsengő vagy vészcsengő szól?

Érzelmi túlterhelést okoz a megfelelési kényszer is: ha elhiszed, hogy Karácsony alkalmából mindenkit boldoggá kell tenned. Pedig van megoldás!
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás

Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás

A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán Problémák vannak a földtörvénnyel; kihasználatlan uniós támogatások; művelési rendszerek felülvizsgálata; aszály; politikamentes agrárkamarák. Bóna Szabolcs sajtótájékoztatója.
 
Az agrárium ünnepe
Az agrárium ünnepe Május 14-én délelőtt megnyitotta kapuit a XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok, Magyarország egyik legjelentősebb agrárszakmai rendezvénye.
 
Az agrárszakma háromnapos ünnepe
Az agrárszakma háromnapos ünnepe A XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokat május 14–16. között rendezik Hódmezővásárhelyen, a Hód-Mezőgazda Zrt. Kiállítási Centrumában.Részletes program.
 
Lengyel testvérvárosi látogatás
Lengyel testvérvárosi látogatás Lengyelországban május 3-a az Alkotmány napja, (1791-ben) az Európában első, modern alaptörvényt ünneplik.
 
Ütős hétvége a Hódtóiban
Ütős hétvége a Hódtóiban Május 9-én a Hódtói Sportcsarnokban rendezte meg a Hódmezővásárhelyi Box Club a II. Szalkai László-emlékversenyt.
 
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.