MozaikItt az új színházi évad a BFMK-ban

2018. július 23., hétfő
 
Itt az új színházi évad a BFMK-ban

Színházi előadásokat két bérlet-sorozatában is kínál ősszel kezdődő évadjában a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ, újdonságként pedig a spirituális témák iránt érdeklődőknek ajánlanak előadássorozatot.

 

 

 

 

 

 

Erről hétfő délelőtt tartott sajtótájékoztatóján számolt be Varga Anikó, a kulturális intézmény vezetője.

 

A Bessenyei bérlet hat színpadi előadást kínál, az évadot októberben a Veres 1 Színház előadása, Paul Pörtner Hajmeresztő című bűnügyi társasjátéka nyitja Janik László rendezésében, a színpadon Vida Péterrel és Faragó Andrással. Ezt novemberben a Koltai Róbert rendezte Színházkomédia követi, míg decemberben Mikó István rendezésében lesz látható a Hyppolit, a lakáj. A bérlet 2019-es előadásai lesznek a Bankhitel, A falu rossza és az Őrültek tornya című előadások.

 

A vásárhelyi születésű színésznő, Gombos Kati nevét viselő sorozatában öt előadást hirdetett meg a BFMK. Szeptember 22-én két monokomédiát láthatnak a nézők Szilágyi Annamária és Járai Máté előadásában, míg október 19-én a Gergely Theater mutatja be a Paprikáscsirke, avagy Stex és New York című előadását. November 17-én Neil Simon Pletykák című vígjátékát viszi színre a Pótszék Társulat, míg a sorozat 2019-es előadásain Ken Ludwig Hajszál híján Hollywood, illetve Florian Zeller A kulisszák mögött című darabjait láthatják a vásárhelyi nézők.

 

A spiritualitás iránt fogékonyaknak igyekszik kedvezni a művelődési központ a most először meghirdetett Lélekbérlettel, amely keretében Lippai Marianna Az életet nem érteni, hanem élni kell, Marcsó Csilla párkapcsolati tanácsadó, life coach EQ – érzelmi intelligencia, valamint Kerner Tibor tréner, terapeuta Önbecsülés, önbizalomcímmel tart előadást.

 

A Bessenyei bérlettel az előző, teltházas szezonban rendelkezőket a művelődési ház megkereste az újraváltás lehetőségével, s ha ezzel nem kívánnak élni, augusztus 6-tól ezek megvásárolhatók lesznek felnőtteknek húszezer, diákoknak és nyugdíjasoknak tizenhétezer forintos áron. A Gombos bérlet szintén augusztus 6-tól váltható, felnőtteknek tizenkétezer, diákoknak és nyugdíjasoknak kilencezer forintért, míg a Lélekbérlet szeptember 13-ig vásárolható meg ötezer forintos áron a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ pénztárában.

 

Varga Anikó szólt arról is, hogy őszre az óvodások és kisiskolások számára is összeállítja bérletprogramját a kulturális központ, míg a komolyzene barátainak a Steinway bérlet keretében kínálnak igényes előadásokat.

 
 
VH-ATA
 

Olvassa el ezt is!

Rivaldafényben a nagyértékű tallérlelet

Rivaldafényben a nagyértékű tallérlelet

A tengerparti fövenyen sokszor haszonnal kecsegtető foglalatosság a detektoros fémkeresés. Vásárhely határában ezzel a módszerrel nagy értékeket találtak. Képekkel.
Jobblépés vagy ballépés

Jobblépés vagy ballépés

Hamarosan táncra perdülhetnek az ápolók és a szociális munkások is, ugyanis Cser Ágnes Hódmezővásárhelyen új mozgalom indítását lengette be.
Díszközgyűlés kitüntetésekkel

Díszközgyűlés kitüntetésekkel

A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre

Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre

Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 

És ezt már olvasta?

Irány Hong Kong
Irány Hong Kong A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett Magyary Ágnes egykori edzője a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 27. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.
 
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet Egy magyar-román közös uniós projekt keretében javítják elsősorban az idős páciensek mozgásszervi rehabilitációs ellátásának színvonalát
 
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
 
Szóváltás késeléssel
Szóváltás késeléssel Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.