GazdaságIsmét téma a tram train

2015. október 22., csütörtök
 
Ismét téma a tram train

Vásárhely lakosságát évek óta foglalkoztatja a tram train, sőt az országos médiában is gyakran szerepel a téma, miután 2011 március 4-én Lázár János és Botka László kézjegyével szentesítette a két település közötti gyorsvillamos összeköttetést.

 

 

 

 

Most ismét téma volt a tram train. A pályázati projekt kötelező kommunikációjában többek között közmeghallgatást is kell tartani, így október 21-én a Városháza dísztermében az érdeklődők tájékozódhattak az engedélyezési tervezés egyes fázisairól.

Mint arról a Vásárhelyi Hírekben írtunk, az eltelt négy év alatt eddig - egy Európai Uniós pályázat 100 százalékos támogatásával -  164 millió forint költöttek a műszakilag lehetséges megoldások vizsgálatára, a gazdasági, társadalmi és környezeti hatásinak összehasonlítására, amely alapján a végleges műszaki paramétereket meghatároznák.

Ez utóbbi a feladata az idén februárban alakult konzorciumnak, amely mérnökökkel, geodétákkal pontos terveket készít. A 17 hónapos projektre nettó 552 millió forint áll rendelkezésre.

 

Püski Ottó, az Utiber Közúti Beruházó Kft. tervezési igazgatóhelyettese a Vásárhelyi Híreknek elmondta, három részre bontható a tervezés: az egyik, Szeged-Rókusnál megteremteni a városi villamosvonal és a vasút közötti összeköttetést, a másik a Szeged - Vásárhely közötti vonal kialakítása, a MÁV vasúti rendszerének integrálásával. A harmadik rész pedig a Népkert és a Nagyállomás közötti nyomvonal pontos kialakítása lesz. Van már egy jóváhagyott útvonal, amely szerint a sínpálya az Ady Endre, a Szőnyi utcán át, a Kossuth térnél ráfordul az Andrássy utcára, és a Kálvin tér érintésével a Bajcsy Zsilinszky utcán át a Nagyállomásig halad.

 

A dízel, illetve elektromos hibrid-üzemű tram train Vásárhelyen 6 helyen, a két település között Algyőnél áll meg, majd Szegeden az 1-es villamos útvonalán halad végig. A várható költségeket jelenleg csak becsülni lehet, de körülbelül 20 milliárdba kerül majd és 2020-ra készülhet el. Az is elképzelhető, hogy majd a MÁV-START üzemelteti.

 

Itt mindent megtudhat a tram trainről! A tervekről bő terjedelemben írtunk eddig is. Kattintson az alábbi cikk címére és ott további öt cikket talál: 

Százzal megy majd a vásárhelyi tramtrain

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

350-en kerülhetnek utcára

350-en kerülhetnek utcára

Négyezer hektárnyi állami földet bérel a Hód-Mezőgazda Zrt., de már nem sokáig.  A kormány valakit birtokossá, valakit meg állástalanná teszi.
Tűzifa vásárlás okosan

Tűzifa vásárlás okosan

Ismét aktuális. Néhány tanács, mire kell vigyázni, ha házaló kereskedők, vagy internetes hirdetésekben, illetve ingyenes újságokban kínálnak megvételre olcsó tüzelőt.
Idén Vásárhely nem fizetett a központi alapokba

Idén Vásárhely nem fizetett a központi alapokba

Hódmezővásárhelynek most sem kell, de például Mártélynak novemberben 15 milliót kell fizetnie.
Árakat emel az önkormányzat

Árakat emel az önkormányzat

A kormányzati elvonások és inflációs terhek miatt, illetve az új, költségnövelő állami előírásokra és adminisztratív terhekre való tekintettel.

 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 46. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Négyéves a tramtrain
Négyéves a tramtrain Eddig több mint 93 alkalommal kerülhették volna meg a Földet az Egyenlítő mentén, de akár közel ötször is megjárhatták volna oda-vissza a Föld-Hold távolságot.
 
A Wenckheim kastély ügy - epilógus
A Wenckheim kastély ügy - epilógus A pályázat támogatást kapott, így a kastély teljes fenntartása Békés vármegye kezébe került. Közel egymillárd lesz a további felújításra.
 
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben Megöléssel fenyegette volt élettársát, illetve egy csákánnyal megsebesítette a nő egyik ismerősét.
 
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban Minden eddiginél nagyszabásúbb koncepcióval tér vissza 2026-ban Magyarország legnagyobb retro fesztiválja. Kezdődik a bérletárusítás.
 
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére Másfél hónap után ismét hazai pályán játszott bajnokit a Vásárhelyi Kosársuli, és zsinórban négy elveszített mérkőzést követően újra nyerni tudott.
 
Idén is jön a város Mikulása
Idén is jön a város Mikulása Hódmezővásárhely Önkormányzata a tavalyi évhez hasonló összegben idén is hozzájárult a városi fenntartású óvodák játékvásárlásához.