Kultúra, oktatásIsmét Hód-tavi csata Vásárhely határában

2013. július 18., csütörtök
 
Ismét Hód-tavi csata Vásárhely határában

A Hód-Mezőgazda Zrt. kiállítási centrumában, közvetlenül a 47-es út mellett, a mélyített „katlanban” mintegy 100 korabeli ruhába öltözött, és fegyverzettel felszerelt kun és magyar harcos csap össze július 20-án este 6 órakor.

 

 

 

Az egésznapos program keretében IV. László király a mai Hódmezővásárhely melletti területén, a Hód-tónál a kunok felett aratott győzelmet elevenítik fel, történelmi előadásokkal, középkori hangulatú vásárral, kiállítással és a csatajelenettel.

 

2012 – ben először, majd pedig most hétvégén ismét autentikusan próbálják bemutatni a valós hód tavi csatát, hagyományőrző csoportok segítségével.

A város határától két kilométerre található kiállítási centrumnál 10 órától a hadibemutatót, a vásári forgatagot kézműves foglalkozások és koncertek tarkítják, amelyre ingyenes a belépés.

 

Olvassa el ezt is!

Digitális átállásra készül a Vásárhelyi Városi Televízió

Digitális átállásra készül a Vásárhelyi Városi Televízió

A Vásárhelyi Televízió július 17-től augusztus 14-ig nyári leállást tart.  Augusztus közepéig sor kerül a digitális átállásra, amennyiben ez idő alatt sikerül az eszközöket beszerezni.
Iskolakezdési utalvánnyal is lehet fizetni

Iskolakezdési utalvánnyal is lehet fizetni

Megoldódott a hetek óta kérdéses fizetési mód azzal, hogy a Könyvtárellátó megegyezett a kafetéria szolgáltatókkal. Sok szülőnek nagy segítséget jelent.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

2025. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája

Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája

Hat helyszín, tizenöt program, különleges tárlatvezetések, előadások, kincskereső játék és koncert is várta az érdeklődőket. Összefoglaló.
 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi mazsorettek Monzában
Vásárhelyi mazsorettek Monzában A hódmezővásárhelyi Crystal Dance Club Egyesület 24 versenyzővel, két koreográfiával képviselte Magyarországot.
 
Következik a Szabadság téri Óvoda
Következik a Szabadság téri Óvoda A fennállásának 50. évfordulója alkalmából a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Vásárhelyen.
 
Hétfői helyzet
Hétfői helyzet Július 7-én, hétfőn délután három óra előtt pár perccel érkezett meg a vihar Csongrád-Csanád vármegye területére.
 
Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
 
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.