
Hódmezővásárhely belvárosában az Alföldi Galéria, a Petőfi Sándor Művelődési Központ és a Tornyai János Múzeum egymás közelében álló épületeit a belváros rehabillitációja során korszerűsítik és bővítik.
A program valamennyi épületének felújításával kapcsolatban sokat olvashattak, a Vásárhelyi Hírekben is. Essen szó most a Művelődési Központról, amely az egyik legizgalmasabb változáson megy keresztül úgy, hogy a homlokzat arculata megmarad. Szó szerint, az alapjaitól megújuló épületben szeptember elsején csattanhat fel a taps. A projekt zárása pedig szeptember 29-e, jelentette be a múlt héten tartott sajtótájékoztatóján Almási István alpolgármester.
Az 1940-es évek végétől a Vásárhely kulturális életének egyik sokat látott fellegvárát, idősebb Janáky István művét fiai, ifjabb Janáky István és Janáky György tervei alapján alakítják át és bővítik. Az Építészfórum publikációja szerint, Ifjabb Janáky István a tervtanácsi prezentáción, a szocialista realista korszak beköszönte előtti pár évet, melyből ez az épület is való a magyar építészet legjobb korszakának nevezte, melyből számos remekmű származik. Magán az épületen nagyon nem is kívánnak változtatni, egyetlen lépcsőtorony kerül rá, nem feltűnő helyen, és csökken rajta az ablakok száma. Belül viszont, mint az képeinken is látható, jelentősen megújul, elsősorban a színháztechológiai követelmények nagy változásai miatt.
A színházteremben megszüntették a karzatot, új, nagyobb lejtésű zsöllyét alakítottak ki, vagyis minden székből jól látható lesz a színpad. Ünnepélyesebbé válik a nagy alapterületű galériás előcsarnok, és sokkal jobban használható a felülről megközelíthető nézőtér, melynek 451 fős befogadóképessége 368-ra csökken. Meglesz ugyanakkor a lehetőség arra, hogy mozgáskorlátozottak feljussanak a színpadra. A zsinórpadlás szintje lejjebb kerül, így a színpad fölötti térben rejtetten alakították ki az új épületgépészeti blokkot, és nincs szükség vasfüggyönyre. 40 fős zenekari árok épült. Az egyik legizgalmasabb rész a föld alatti bővítés melynek során az udvar felől irodákat, szakköri helyiséget és szobrászműtermet alakítottak ki.
Az épület pinceszinten megnövelt hasznos területének természetes megvilágítását süllyesztett kert biztosítja. A pinceszint tetőtere pedig az előcsarnokból, a nézőtérről és az épületen kívülről rámpával is megközelíthető terasszá alakult.