KözéletIdőben el kell kezdeni

2013. november 19., kedd
 
Időben el kell kezdeni

A cím is lehetne a jelmondata a nemrég az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi laktanyájában megtartott pályaorientációs vetélkedőnek.

 

 

 

A második alkalommal megrendezett verseny során elméleti tudásukról adtak számot a tanulók, tavasszal pedig gyakorlati feladatokban kell helytállniuk.

A Bercsényi Miklós Honvédelmi és Rendészeti Szervek Bajtársi Egyesületével közösen rendezett vetélkedő célja, hogy a továbbtanulás előtt álló általános iskolások megismerkedjenek a katonai pályával, hiszen középiskolában a KatonaSuli program keretében katonai alapismereteket tanulhatnak, később pedig érettségizhetnek is ebből a tantárgyból.

A vetélkedőt Huszár Ferenc alezredes, megbízott laktanyaparancsnok nyitotta meg.  A csapatok öt feladatban mérték össze tudásukat: első feladatként különböző, az irodalomban gyakran előforduló, régies katonai kifejezések, fegyverek neveit kellett kitalálniuk. Például, mi volt Kossuth regimentje, mit jelent az „itt a kezem, nem disznóláb” mondás.

Ezt követően a helyismeretükre voltak kíváncsiak a szervezők: Hódmezővásárhelyen mintegy 50 közterület őrzi katonák nevét, vagy a katonasághoz kötődő fogalmakat, ezekből kellett minél többet felsorolni.

Makettek formájában a katonai eszközök – harcjárművek, fegyverek – is szerepet kaptak, ezek megnevezésén kívül, kisebb kérdésekre kellett válaszolniuk a versenyzőknek.

Villámkérdések és katonazenék felismerése zárta a vetélkedőt.

 

A tíz induló közül az alábbi iskolák csapatai szerepeltek a legjobban:

  I.   Varga Tamás Általános Iskola (Hódmezővásárhely)
 II.  Klauzál Gábor Általános Iskola (Székkutas)
III. Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola (Hódmezővásárhely)

A végeredményre azonban a tavasszal megrendezendő második fordulóig várni kell a versenyzőknek.

 
 
Forrás: MH sajtó
 

Olvassa el ezt is!

Konvektor keringő

Konvektor keringő

Országos hullámokat gerjesztett a Molnár Lászlóné önkormányzati képviselő előterjesztése: Erkölcsi bizonyítvány erősítené a szociális lakáskérelmet.
Több mint játék

Több mint játék

Közép Európa legjobbjai közé legózta magát a hódmezővásárhelyi Gregus Máté Szakképző csapata. Annál azért jóval többről van szó, hogy csak úgy leültek egy kicsit legózni: nagy fokú kreativitás, mérnöki precizitás és egy kis robotika kellett a győzelemhez

 

Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
Tűz volt Batidán

Tűz volt Batidán

Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 

És ezt már olvasta?

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

 
Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Vajon lesz megoldás?
Vajon lesz megoldás? Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.