KözéletIde a segítség a legjobb helyre kerül

2014. december 18., csütörtök
 
Ide a segítség a legjobb helyre kerül

Az otthont ugyan nem pótolja, de igazi családias légkört sikerült teremteni a hajléktalanszálló lakóinak december 18-án délben egy kiadós különleges ebéddel.

 

 

Fotók: VH

 

 

Tíz évig, minden év karácsonya környékén a hajléktalanokat a Kalmár Zsigmond Szakiskola ebédlőjében látták vendégül egy kiadós ebédre. 2011 óta azonban Maczelka Tibor vállalkozó felajánlása miatt, szakítva a hagyománnyal, a Csomorkányi úti Hajléktalanszállóban tartják az ebédet.

A Szeged-Csanádi egyházmegye fenntartásában a Badalik Bertalan Szociális Szolgáltató által üzemeltetett hódmezővásárhelyi hajléktalanszálló lakóit, azóta minden évben Maczelka Tibor meglepi egy sertéssel, a feldolgozásához szükséges alapanyagokat, fűszereket, egyebeket pedig a város nevében Dr. Kószó Péter alpolgármester biztosítja.

Így volt ez idén is, december 18-án délben, amikor az otthon 60 lakóját látták vendégül orjalevesre, pörköltre.

Szokás szerint, a feldolgozott sertésből nem csak erre az egy ebédre, hanem több alkalomra is marad az asztalra valóból.

Szükség is van rá és nem is lesz elég, mert a jövő héttől egy majdnem kéthetes időszakra kell felkészülni, hiszen az iskolai szünet miatt a menza-konyhák sem működnek. Így maguknak kell biztosítani a meleg ételt a karácsonyi és az azt követő időszakra. Ez derült ki Korsós Sándor igazgató szavaiból, aki azt is elmondta, minden adományt jó szívvel vesznek, legyen az bármilyen élelmiszer, vagy alapanyag.

Vannak visszatérő adományozók, olyanok, akik a két ünnep között főznek is a szálló konyháján: Hack Zoltán és baráti köre, illetve Csillag Sándor és családja.

Az ünnepi ebéd előkészületein a vásárhelyi alpolgármester mellett, részt vett Ritz Judit a Szeged-Csanádi Egyházmegye szociális főigazgatója.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Élethelyzetek társasjátéka

Élethelyzetek társasjátéka

Kellemes időtöltést ígérő 4-6 személy által játszható társasjátékkal lepte meg Hódmezővásárhely iskoláit a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság. Képekkel!
Alulmaradt a Kosársuli

Alulmaradt a Kosársuli

A nagyszünetig jól tartotta magát a Tiszaújváros ellen, ám a második félidőben a jóval esélyesebb vendégek elléptek és végül 21 ponttal győztek.
Vereség a rájátszás első meccsén

Vereség a rájátszás első meccsén

Az alapszakaszban 2. Tiszaújváros vendégeként kikapott ugyan a vásárhelyi csapat, de kiválóan tartotta magát. A második találkozón  kiharcolhatja az egyenlítést a párharcban. Frissítve!
Győzelmével felugrott a 7. helyre a Kosársuli

Győzelmével felugrott a 7. helyre a Kosársuli

Március 30-án az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának utolsó előtti fordulójában.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás?
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás? A locsolkodás idején, amikor a piros tojás is gazdát cserélt, érdemes megtudnia honnan is ered ez a szokás? Na és a nyuszi mit keres itt?
 
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perc olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!
 
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában A HSZC Corvin Mátyás Technikum és Kollégium, valamint a HSZC Eötvös József Technikum több mint kétszáz tanulója ismerkedett meg a kínai autógyárral.
 
Pert nyert a város a Volánnal szemben
Pert nyert a város a Volánnal szemben A Volánbusz felperesi minőségében közel 400 millió Ft-ot követelt, amit jogerős ítéletében a Szegedi Ítélőtábla elutasított.
 
Keleti Éva szubjektív fotótárlata
Keleti Éva szubjektív fotótárlata

Keleti Éva világ életében színházi fotós volt, dokumentálta a próbák folyamatait, a bemutatók sikereit, benézett a kulisszák mögé, az öltözőkbe.

 
Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek
Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek

Ismét Baján rendezték meg a Magyarországi Német Általános Művelődési Központban a 9-10. évfolyamosok részére kiírt országos németversenyt.