SportHullámzó színvonal Kosársuli győzelemmel

2019. május 19., vasárnap
 
Hullámzó színvonal Kosársuli győzelemmel

Az NB I/B Zöld csoportjának harmadik helyéért zajló párharc első mérkőzésén lépett pályára szombat este a Vásárhelyi Kosársuli. Az ellenfél, az Óbudai Kaszások nem érkezett feltartott kézzel a Hódtói Sportcsarnokba, ahol sokáig igencsak szoros összecsapást láthatott a nagyérdemű – a végén a mi ünneplésünkkel.

 

 

 

 

 


Jó tempóval, de lassú pontmederben kezdődött a találkozó, az első negyed nálunk Vas Péter pontjairól, a vendégeknél a tíz perc alatt nyolc lepattanót szerző Takács Andrásról szólt. 9-4-nél már öttel ment az egy fokkal koncentráltabban kezdő Kosársuli, és hiába kért időt Saeed Armaghani, a különbség egészen a játékrész végéig megmaradt (13-8).

 

A második negyedben aztán védekezésben és támadásban jöttek a hibák a mieinknél, így 20-20-nál egyenlített az Ondima kosarai által repített Óbuda, majd pár pillanat erejéig a vezetést is átvette. Vas mellett Molnár Bence és Varga Zalán is jó teljesítménnyel nyitott, az pedig, hogy mindkét edző igyekezett rotálni csapatát, nekünk kedvezett jobban a szünetig. Tóth Tamás mindenkinek lehetőséget adott a bizonyításra, a félidőt jelentő dudaszó előtt Czégel András szép triplával hálálta meg a bizalmat (33-27).

 

A pihenőt követően mindkét gárda igyekezett fokozni a tempót, a feljebb kapcsolás a vendégeknek sikerült jobban, Bencsik szórta meg magát. Tóth Tamás időkérését követően kiegyenlítődött a játék, Börcsök hármasa és Perák közelije után 46-46 állt az eredményjelzőn, majd a negyed végén egy jó védekezéssel és egy Pavlovic-, valamint Kelemen-kettessel ismét nálunk volt az előny. Sőt, utóbbi dudaszós triplája a legnagyobb differenciát addig a mérkőzésen (54-48).

 

A zárónegyedben aztán másfél perc után időt kértek a feketemezesek, hisz Varga triplája után már tizenegy ponttal vezettünk (61-52). Kelemen remeklésével tovább nyílt az olló, így Béres hármasánál (68-54) ismét összehívta csapatát Saeed Armaghani, s noha az utolsó három percre közelebb ért az Óbuda, és 73-65-nél már Tóth Tamásnak kellett időt kérnie, a vége már abszolút a miénk volt: Kovács József tíz másodperc alatt öt pontjával eldöntötte a mérkőzés sorsát. A vége 80-69, az első lépést megtettük a harmadik hely felé!

 

NB I/B Zöld csoport, a bronzéremért, első mérkőzés:

Vásárhelyi Kosársuli - Óbudai Kaszások 80-69 (18-13, 15-14, 21-21, 26-21)

 

Hódtói Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kovács, Maár, Borgula
 

Kosársuli: Molnár 5, Kelemen 14/6, Varga 9/3, Bálint 6, Vas 12/6,
Csere: Kovács 7/3, Béres 9/3, Czégel 3/3, Perák 10, Börcsök 3/3, Rostás -, Pavlovic 2.
Vezetőedző: Tóth Tamás

 

Óbuda: Molnár 18/9, Ondima 10, Farkas 5/3, Jenei 1, Takács 17/3,
Csere: Bencsik 12/3, Meleg 4, Reiter -, Pintér 2.
Vezetőedző: Saeed Armaghani

 

Tóth Tamás: „Mind a két csapat a szokottnál picit fásultabban és több hibával játszott, de ez teljesen érthető, a mai nekünk már a harmincadik bajnoki mérkőzésünk volt. Igyekeztem jól beosztani a játékperceket, mert messze még a párharc vége. Ma kezdőként Kelemen, míg a padról Perák és Kovács játszott extrát, ettől is eredményes a mi csapatunk. Az egyik kedvenc játékvezetőmnek, Maár Gábornak ez volt az utolsó mérkőzése, szívből gratulálok a pályafutásához!”

 

Saeed Armaghani: „Gratulálok az ellenfélnek. Nagyon hullámzó volt az egész találkozón a teljesítményünk, bár többször visszajöttünk a meccsbe, nem tudtunk tartósan vezetni. Szerdán, a második mérkőzésen megpróbálunk javítani.”

 

Folytatás május 22-én, szerdán 18 órakor Óbudán. Amennyiben megnyerik azt az összecsapást, úgy a Kosársuli a bronzérmes, ha a Kaszások diadalmaskodnak, akkor május 24-én, pénteken ismét a Hódtói Sportcsarnokban néznek farkasszemet egymással.

 
 
Forrás: Nagy Benjámin - Kosársuli
VH
 

Olvassa el ezt is!

Nincsen május Sárgulás nélkül

Nincsen május Sárgulás nélkül

Annak ellenére sem szakadt meg ez a Hódmezővásárhely életét színesítő sok évtizedes hagyomány, hogy diplomát decemberben kapnak a végzősök.
Zöld Hódmezővásárhely duatlonnal

Zöld Hódmezővásárhely duatlonnal

Záró szakaszához érkezett a Zöld Hódmezővásárhely összefoglaló című projekt. Kerékpáros- és futóverseny volt az Európa Parkban.
Jókai Mór és Vásárhely

Jókai Mór és Vásárhely

Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
A zongorák királya a Péczelyben

A zongorák királya a Péczelyben

Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 

És ezt már olvasta?

Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Készül a monográfia újabb kötete
Készül a monográfia újabb kötete A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
 
Nem jött össze a győzelem
Nem jött össze a győzelem Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 39. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Olga köszöntötte a vásárhelyieket
Olga köszöntötte a vásárhelyieket Október 11-én hivatalosan is átadták Ölelő Olgát a nagyközönségnek. Jóllehet már hetek óta megkezdődött az érdeklődők „zarándoklása” a Kása-erdőbe.
 
Nyert a Kosársuli az egriek ellen
Nyert a Kosársuli az egriek ellen Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
 
Bölcsödék, óvodák fejlesztése
Bölcsödék, óvodák fejlesztése Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.