Kultúra, oktatásHódmezővásárhelyen nem okoz nehézséget a kötelező nyugdíjazás

2013. március 31., vasárnap
 
Hódmezővásárhelyen nem okoz nehézséget a kötelező nyugdíjazás

Két héten belül születik döntés a köznevelésben a kötelező nyugdíjazás utáni munkavégzés ügyében benyújtott kérelmekről.

 

 

 


Idén a köznevelésben 3769 nyugdíjas korú közalkalmazottat érint az Országgyűlés azon rendelkezése, amely körükben kizárja a nyugdíj és a munkabér egyidejű felvételét. Az érintetteknek február végéig kellett nyilatkozniuk arról, melyik lehetőséget választják: nyugdíjba vonulnak, vagy tovább dolgoznak. Az Emmi összesítése alapján a köznevelés rendszerében 860 kérelem érkezett a továbbfoglalkoztatásra.

Hódmezővásárhelyen a januári összesítés alapján 715 pedagógus tartozott a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) hódmezővásárhelyi járási tankerületéhez. Ez a létszám március elsejével 278 pedagógussal csökkent, mert a Hódmezővásárhelyi Integrált Szakképző Központ 4 intézménye, a Klik Csongrád megyei tankerülete alá került.

 

A vásárhelyi tankerülethez tartozó intézményekben 437 pedagógus dolgozik, közülük 11 -en érintettek a nyugdíjkorhatárt elért közalkalmazottakra vonatkozó rendeletben. Tóthné Kecskemét Katalintól kapott tájékoztatás szerint mindössze egy pedagógus kérvényezte a nyugdíjazás utáni munkavégzés lehetőségét.

A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ abban az esetben támogatja a továbbfoglalkoztatási kérelmeket, ha a pedagógus szakértelmét nem lehet pótolni, és hiányuk fennakadást okozna a feladatellátásban.

 

A parlament tavaly decemberben, a költségvetést megalapozó törvénymódosítások között fogadta el azt a rendelkezést, amelynek értelmében nem kaphatnak egyidejűleg nyugdíjat és fizetést az állami szférában dolgozók, vagyis a közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban állók, továbbá a bírák, az ügyészek és a fegyveres szervezetek tagjai. A Ház 260 kormánypárti szavazattal, 60 ellenzéki nem ellenében fogadta el a változtatást.

A jogszabály szerint július 1-jétől nem jár majd nyugdíj azoknak, akik a korhatár elérése után is dolgoznak. Az öregségi nyugdíjat szüneteltetők, bár nyugellátást nem kapnak, hivatalosan nyugdíjasnak minősülnek.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Irány a Vadaspark 2013-ban is a Vásárhelyi Hírek kedvezményével

Irány a Vadaspark 2013-ban is a Vásárhelyi Hírek kedvezményével

Ismét 20 százalék kedvezménnyel látogathatják a Szegedi Vadasparkot a Hódmezővásárhelyi Járási Tankerület és az egyházi intézmények  óvodásai, általános -, és középiskolásai.
Megint jönnek a tanfelügyelők

Megint jönnek a tanfelügyelők

Öt év alatt minden pedagógus munkáját ellenőrzik majd a szeptembertől induló új tanfelügyeleti rendszer keretében, amely objektív, egységes metódus alapján működik majd.
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
Elfogadták Hódmezővásárhely idei költségvetését

Elfogadták Hódmezővásárhely idei költségvetését

A város működési bevételeiből fedezi működési kiadásait, az ingatlanértékesítésből származó összeget teljes egészében fejlesztésre fordítják.
 

És ezt már olvasta?

Újabb szerződés a vásárhelyi zsinagógával kapcsolatban
Újabb szerződés a vásárhelyi zsinagógával kapcsolatban 10 százalék tulajdonrész után 50 évre ingyenes haszonélvezeti jogot kapott a MAZSIHISZ a zsinagóga épületegyüttesére.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 8. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Stabil digitális alapok a hosszú távú fejlődéshez
Stabil digitális alapok a hosszú távú fejlődéshez Az AI-támogatott egyedi szoftverfejlesztés a fenntartható fejlődés egyik legbiztonságosabb útja. Olyan rendszert eredményez, amely a jövőbeni növekedés digitális alapjait.
 
A kollektív védelem megerősítése a cél
A kollektív védelem megerősítése a cél Előretolt nemzetközi harccsoport részeként olasz és horvát kontingens váltása érkezett a vásárhelyi laktanyába.
 
Wi-fi a Szabadság téren
Wi-fi a Szabadság téren Régi lakossági kívánság teljesült.
 
Vásárhelyi táncosok nagyszerű sikerei
Vásárhelyi táncosok nagyszerű sikerei Makón, a Hagymaházban rendezték meg a XXXV. Országos Táncművészeti Fesztivál regionális elődöntőjét,a melyen a Stars Of Hope Táncstúdió is versenyzett.
 
Nyolc jelölt a Csongrád 04-es számú egyéni választókerületben
Nyolc jelölt a Csongrád 04-es számú egyéni választókerületben Az ajánlóíveket február 21-én reggel 8 órától lehetett átvenni, és az aláírásgyűjtés folyamatosan zajlik március 6-áig.