
A ma elballagott vásárhelyi diákok, az ország többi végzőséhez hasonlóan iskolájuktól csak jelképesen búcsúztak, mert hétfőn ismét beülnek a padba. Május 2-án a magyar írásbeli vizsgával kezdődik az érettségi.
Elmegyek, elmegyek
Hosszú útra megyek.
Hosszú út porából
Köpönyeget veszek.
Búval és bánattal
Kizsinóroztatom,
Sűrű könnyeimmel
Kigomboztattatom.
Fúdd el jó szél, fúdd el
Hosszú útnak porát,
Hosszú útnak porát,
Az én szívem búját.
Az ország sok középiskolájához hasonlóan Hódmezővásárhelyen is hat iskola 892 diákja énekelte ma délelőtt a bús szomorkás népdalt, miközben körbejárta az alma matert.
9 órakor a Kalmárban 195-en ballagtak, osztályfőnökeik, Csapiné Eperjesi Melinda, Kiss Anikó, Horváth Mónika Lantos Etelka, Mészáros Éva, Szentirmai Ádám, Belovai János, Horga Péter, Pető Imre, Kis-Molnár Péter, Darida Péter vezetésével. Papp András búcsúztató szavai után a végzősök átadták az iskolazászlót.
A Corvinban ma reggel 215 diák vonult végig iskolájuk termeiben, folyosóin. Közülük 100-an szakvizsgát tesznek idén, 114-en pedig érettségiznek. Farkas Zsuzsanna igazgatónő beszédében utalt az iskola sikereire. Igazán büszke lehet végzőseire, hiszen az utóbbi időben több országos és nemzetközi versenyről díjakkal tértek haza.
Az Eötvösben ma délelőtt közel százan énekelték az „Elmegyek, elmegyek” című dalt. Hézső Zoltánné, , Márton Miklósné, Orbánné Lénárt Henriett Ildikó és Rácz Richárd végzőseit a Balogh Imsi Sportarénában búcsúztatták.
Szombaton délelőtt a Bethlen Gábor Református Gimnázium négy végzős osztályának diákjai járták végig a 19. század eleje óta álló épület folyosóit, osztálytermeit. Ezek a falak és a gimnázium felépítése előtt már több mint 100 éve működő református képzés szellemisége ma is a gimnázium vezérlő elve. A végzősök búcsúja a patinás alma matertől a Református Ótemplomban tartott ünnepi Istentisztelettel ért véget.
Szombaton délelőtt a többi iskolához képest legkésőbbi időpontban, fél tizenegykor kezdődött a három végzős osztály ballagása. Nagy-Sztancsik Erzsébet, Dr. Zsurzsáné Kovács Katalin, Blazovich Péter, Antal Henriett és Ferenc Péter vezetésével 81 diák járta körbe az osztálytermeket.
A Gregusban 4 osztályban 113 végzős diák van, 2 informatikai, 1 gépészeti, 1 mezőgazdasági osztály. A búcsúztatást a tornacsarnokban tartották, Nagy Zsuzsanna igazgatónő útravaló jó tanácsaival.
A ma elballagott vásárhelyi diákok, az ország többi végzőséhez hasonlóan iskolájuktól csak jelképesen búcsúztak, mert hétfőn ismét beülnek a padba. Május 2-án a magyar írásbeli vizsgával kezdődik az érettségi. Hódmezővásárhelyen az önkormányzati oktatási intézményekben 727 tanuló, a Bethlen Gábor Református Gimnáziumban pedig 165 diák tudáspróbája, nagy részüknek az egyetemi felvételihez szükséges pontok begyűjtése kezdődik.
A ballagás kifejezés a latin ’valetans’= búcsúzó szóból ered; a szokás pedig Selmecbányáról, ahol a XIX. század 70-es éveiben az erdészeti és bányászati Akadémia hagyományaként a hallgatók a Ballag már a vén diák… kezdetű dal éneklésével búcsúztak el iskolájuktól. Lassan az egész országban és minden iskolatípusban elterjedt a ballagás szokása; a XX. század elejére pedig általánossá vált. Az 1920-as években a Ballag már a vén diák kezdetű dalt felváltotta az Elmegyek, elmegyek… kezdetű magyar népdal…