KözéletHódmezővásárhely is aláírta a szerződést

2019. május 9., csütörtök
 
Hódmezővásárhely is aláírta a szerződést

A külhoni magyar iskolaválasztás és a Kárpát-medencei középiskolai kapcsolatok erősítése érdekében együttműködési megállapodást kötött a Megyei Jogú Városok Szövetsége és a Rákóczi Szövetség.

 

 

 

A képen kezet fog Kövér László és Márki-Zay Péter

 

 

 

A megállapodást hétfőn Kövér László, az Országgyűlés elnökének köszöntőjét követően írták alá a felek a Parlament Vadásztermében.

 

Parlamentben tartott eseményen Hódmezővásárhely polgármestere, Márki-Zay Péter is részt vett.

 

Az eseményen elhangzott, a Megyei Jogú Városok Szövetsége fontosnak tartja a külhoni magyar közösségek megmaradását, és ennek érdekében hosszú távon partnerségéről és támogatásáról kívánja biztosítani a Rákóczi Szövetséget és annak Magyar Iskolaválasztási Programját.

A Megyei Jogú Városok Szövetségének köszönhetően a nemzeti összetartozás és szolidaritás egy új erőforrást kap Magyarországon – hangoztatta, hozzátéve: a szerződés aláírásával a megyei jogú városok azt vállalják: anyagi és egyéb lehetőségeikhez mérten minden segítséget, támogatást megadnak a Rákóczi Szövetségnek ahhoz, hogy folytassa a külhonban a magyar iskolaválasztási programot, és folytassa Magyarországon azt a munkát, amely révén magyar fiatalok százezrei vonhatók be a határokon átívelő nemzeti összetartozás élményébe.

 

A Rákóczi Szövetség Kárpát-medence szerte több mint 300 középiskolai szervezete közül több tucat a megyei jogú városok középiskoláihoz kötődik. Az együttműködés magába foglalja a szövetség középiskolásokat megszólító programjainak minél szélesebb körű kiterjesztését a megyei jogú városok iskoláira is.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Három nap amikor Vásárhelyre figyel a hazai agrárium

Három nap amikor Vásárhelyre figyel a hazai agrárium

Van okunk a büszkeségre, a magyar állattenyésztés ünneplésére! Május 9-én megnyílt a magyar mezőgazdaság egyik legnagyobb seregszemléje.
Drágul a tram-train beruházás

Drágul a tram-train beruházás

Körülbelül egymilliárddal emelkedik a tram-train építési költsége és újabb hónapokat kell várni a Vásárhely-Szeged vasútvonal átadására.
24 órán át mérik a gyorshajtást

24 órán át mérik a gyorshajtást

Magyar Rendőrség is Speedmarathont tart április 15-én reggel 6 órától és április 16-án reggel 6 óráig. Lista a Vásárhely és környéki helyszínekről.
A kosárlabda szezon bravúrja

A kosárlabda szezon bravúrja

Március 27-én este a bajnoki listavezető és már biztosan alapszakasz-győztes Kozármisleny otthonába látogatott a Vásárhelyi Kosársuli.
 

És ezt már olvasta?

Ezúttal könnyed győzelem volt
 Ezúttal könnyed győzelem volt Április 17-én a GYKC UNI Győrt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának alsóházi rájátszásában.
 
Rajzpályázatot díjaztak
Rajzpályázatot díjaztak A rajzpályázatra a nagycsoportos korosztály mesefeldolgozásokat készített, amelyhez 8 ország meséiből készült könyv volt a kiindulási pontjuk.
 
Ismét érkeztek Lynx-ek Vásárhelyre
Ismét érkeztek Lynx-ek Vásárhelyre Érkeznek az új Lynx páncélozott gyalogsági harcjárművek az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandárhoz.
 
24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse
24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse Április 10-én és 14-én a Nemzeti Választási Bizottság egyhangúlag megszavazta a kétszer 1 millió 614 ezer forintos bírságot a Facebook-oldalakon megjelent véleményei miatt.
 
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert Márki-Zay Péter egy Facebook-videóban közölte, hogy a Kúria jóváhagyta a Nemzeti Választási Bizottság (NVI) bírságát. Szeretné ha gyűjtéssel segítenék a bírság kifizetését.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Fölényes Tisza győzelem
Fölényes Tisza győzelem Hódmezővásárhely-Mártély lakói számára a Tisza áradása mindig bajt jelentett, tegnap este a Kossuth téren viszont ezt az "áradást" ovációval fogadták. Frissítve: április 18.