Kultúra, oktatásHigh-tech agrároktatás Vásárhelyen

2019. szeptember 27., péntek
 
High-tech agrároktatás Vásárhelyen

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán szeptember 19-én 30 hallgatóval megkezdődött a precíziós agrárgazdálkodási szakmérnök képzés, így pillanatnyilag a hódmezővásárhelyi a legnagyobb létszámú precíziós szakmérnöki képzés Magyarországon. A nemzetközivé vált szakra a vajdasági Topolyáról is érkeztek határon túli magyar hallgatók.

 

 

 

 


 

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán a digitális mezőgazdaság terén fejlesztik az oktatási és kutatási tevékenységet, ennek fontos lépése az új szak elindítása. A képzés átfogó módon lefedi a precíziós mezőgazdaság minden aspektusát, de különösen nagy hangsúlyt fektet a drónos monitoring oktatására, ami várhatóan a közeljövő leggyorsabban fejlődő precíziós technológiája lesz. A drónok használatának elméletéről és gyakorlatáról mindhárom félévben egy-egy kurzust tartanak. Ezen felül az adatelemzés lépéseit és módszereit is elsajátítják a hallgatók, mert a jövőben a mezőgazdaságban képződő adatok óriási értéket jelentenek majd, amit elsősorban a gazdálkodóknak kell hasznosítani.

 

A képzést kivételesen felkészült oktatók végzik: az SZTE Mezőgazdasági Kar munkatársain túl a Természettudományi és Informatikai Kar három oktatója (Dr. Mucsi László, Dr. Szatmári József, Dr. Tobak Zoltán) és a Mérnöki Kar egy oktatója (Dr. Farkas Ferenc).

 

A drónos kurzusok irányítója a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanszékvezetője, egy nemzetközi elismertségű szakember Dr. Restás Ágoston. A precíziós agrárgazdálkodási szakmérnök képzés erőssége az is, hogy széleskörű együttműködést építettek ki olyan cégekkel, amelyek a precíziós gazdálkodás egy-egy területén világszínvonalú szolgáltatásokat nyújtanak, vagy nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő tevékenységet végeznek.

 
 
Forrás: SZTE
VH
 

Olvassa el ezt is!

Aszály és belvíz a Dél-Alföldön

Aszály és belvíz a Dél-Alföldön

A vízgazdálkodást és a szélsőséges időjárási jelenségek okozta kockázatok mérséklését segítő monitoringrendszert alakítottak ki a Dél-Alföldön és a Vajdaságban.
Ezernél több mobiltelefonozó autóvezető

Ezernél több mobiltelefonozó autóvezető

Az egyhetes országos ellenőrzésen nagy hangsúlyt kapott a figyelem elvonásával veszélyeztető egyéb cselekmények kiszűrése is.
Novemberi rendezvények a Tornyai János Múzeumban

Novemberi rendezvények a Tornyai János Múzeumban

Régészet, képzőművészet, roma- és társadalomtörténet is szerepet kap a Tornyai János Múzeum novemberi programkínálatában.
Mindenszentek és halottak napja

Mindenszentek és halottak napja

Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 

És ezt már olvasta?

Idén Vásárhely nem fizetett a központi alapokba
Idén Vásárhely nem fizetett a központi alapokba Hódmezővásárhelynek most sem kell, de például Mártélynak novemberben 15 milliót kell fizetnie.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 43. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Impozáns napelempark épült Vásárhely határában
Impozáns napelempark épült Vásárhely határában Ez lesz Magyarország egyik legmodernebb naperőműve, amely méretében, technológiai újításaiban és kivitelezési gyorsaságában is kiemelkedő.
 
Hódmezővásárhelyre látogatott a francia nagykövet
Hódmezővásárhelyre látogatott a francia nagykövet Többek között tárgyaltak Vallaurisról, Hódmezővásárhely testvérvárosa kapcsán arról, hogy miként lehetne élénkíteni a két város közötti kapcsolatot.
 
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 
A végére nem meredt energia
A végére nem meredt energia Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.