
Május 5-én a ballagáson nem csak jelképesen, hanem a valóságban is búcsúztak a HISZK Corvin Mátyás Tagintézmény tantermeitől, iskolapadjaitól, az egész épülettől a végzősök mellett az iskola pedagógusai és a 400 tanuló. Az iskola többi diákja, körülbelül 500-an már egy éve a Városház utca 1. szám alatt tanulnak. Ősztől a többiek is ott folytatják. Finiséhez ért az épület további részeinek felújítása.
A Budapesti Kommunikációs Főiskola kihelyezett tagozatába járó most másodikos 77 hallgató és az idén valószínű hasonló létszámban kezdő elsős főiskolás mellett, 900-an tanulnak majd itt. A férőhely adta korlátok miatt egy részüknek nem csak az új körülményeket, hanem azt is szokni kell, hogy délután, vagy estébe nyúlóan járnak majd iskolába. Balázs József az önkormányzat oktatási csoportjának vezetője a Vásárhelyi Híreknek elmondta, a duális képzés előtérbe kerülésével a gyakorlati oktatást erősíti, hogy az alig 100 méterre lévő Fekete Sasban létesített tankonyhában valós gazdasági környezetben tanulnak a diákok, és mint tudott a vendéglátóipar nem napszakok szerint működik, így nem jelenthet gondot a szakács-, vagy pincértanulóknak a délutáni, esti tanrend.
Megírtuk, a Corvin épületét és a már egy évvel előtte kiürített Bartók Béla utcai kollégiumot átvette a Szeged-Csanádi Egyházmegye.
Juhászné Wolf Editet, a Kertvárosi Katolikus Általános Iskola igazgatónőjét, a Vásárhelyi Hírek tavasszal azzal kereste meg, milyen elképzelések vannak az épület további hasznosításával kapcsolatban. Mint mondta megoldódik az eddig a Hóvirág utca 2-4-ben tanuló 4 alsós osztály elhelyezése, az egykori kollégiumépület pedig a belső kialakítása miatt tanításra nem alkalmas, esetleg lelkigyakorlatos házként működik majd. A végleges döntés az egyházmegye kompetenciája.