KözéletHazánk és a magyar emberek biztonságért

2019. szeptember 14., szombat
 
Hazánk és a magyar emberek biztonságért

Több mint nyolcvan pályakezdő szerződéses katona tett ünnepélyes esküt szeptember 13-án az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi laktanyájában.

 

 

 

 

 

 

 

Az újoncok kiképzés során tanúsított fegyelmezett, kemény munkáját Takács Attila dandártábornok, szárazföldi haderőnemi szemlélő köszönte meg.

A sikeres elméleti és gyakorlati vizsgákat követően, családtagjaik, barátaik, leendő kollégáik jelenlétében tettek esküt a hódmezővásárhelyi Zrínyi Miklós laktanyában az augusztus elején bevonult – szerződéses tiszti, altiszti és legénységi állományú szolgálatot vállalt – katonák. Hazánk és a magyar emberek biztonsága, országunk határainak védelme iránt elkötelezett fiataloknak Takács Attila dandártábornok, szárazföldi haderőnemi szemlélő kívánt katonai pályájukhoz sok sikert, erőt és egészséget.

 

„A Magyar Honvédségnek mindig szüksége van, és szüksége is lesz jól képzett, felkészült katonákra, kiváló vezetői képességekkel rendelkező parancsnokokra. A megváltozott nemzetközi biztonsági környezet, a hadviselés átalakult rendszere, a gyors iramú technikai és technológiai fejlődés ugyanis eddig ismeretlen kihívások elé állítja katonáinkat. A jelenleg már folyamatban lévő Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program megvalósítása során pedig újabb és újabb képességeket kell majd elsajátítaniuk annak érdekében, hogy egy jól képzett, megbecsült katonákból álló, professzionális, technikai eszközeiben megújuló, ütőképes hadereje legyen hazánknak. Célunk, hogy a Magyar Honvédség a térség egyik legmeghatározóbb haderejévé váljon” – kívánt az esküt tett katonáknak az egyéni céljaik megvalósításához is sikeres életpályát Takács tábornok. 

 
 
VH-MH sajtó
 

Olvassa el ezt is!

A város múltjáról valló leletek

A város múltjáról valló leletek

A Bethlen Gábor Református Gimnázium bővítésének megkezdése előtt kétszázötven négyzetméteres területen végeznek próbafeltárást a régészek.
Az Év Alpolgármestere díj Vásárhelyre került

Az Év Alpolgármestere díj Vásárhelyre került

A díjakat a 25. Városi Polgármesterek Randevúján adták át szeptember 13-án Velencén, az esemény fővédnöke Pintér Sándor belügyminiszter volt.
Pláza épülhet az Aldi mellett

Pláza épülhet az Aldi mellett

A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.
Díszközgyűlés kitüntetésekkel

Díszközgyűlés kitüntetésekkel

A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 

És ezt már olvasta?

Ulmi találkozó
Ulmi találkozó Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
 
Irány Hong Kong
Irány Hong Kong A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 27. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.
 
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet Egy magyar-román közös uniós projekt keretében javítják elsősorban az idős páciensek mozgásszervi rehabilitációs ellátásának színvonalát
 
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.