SportHazai vereség – elszállt dobogós remények

2014. május 12., hétfő

Hazai vereség – elszállt dobogós remények

A HLKC nagy várakozással készült a Szarvas elleni mérkőzésre az NBII Dél-Kelet csoport 17. fordulójában, hiszen a roppant szoros élmezőnyben egy esetleges győzelmükkel felléphettek volna a dobogóra. Ez sajnos elmaradt, a jól felkészített és okosan játszó szarvasiak megérdemelt győzelmet arattak a Hódtói Sportcsarnokban.

A beszámolók szerint jól indult a mérkőzés, hiszen az áhított 3-4 gólos előnyt az első 15 perc alatt megszerezték a vásárhelyiek, főként Tószegi és Németh átlövéseivel léptek meg vendégektől (8-4). A félidő derekán tovább növelhették volna előnyüket, a tét azonban rányomta a bélyegét játékra, többször is fontos szituációkban hoztak rossz döntéseket. Ennek köszönhetően a szarvasiak taktikus játékkal fokozatosan faragták a hátrányukat, ami a félidőre egy-gólosra apadt.

A második félidő sem hozott lényeges változást a játékban, a HLKC-s lányok becsülettel küzdöttek, de sajnos továbbra is nagy hibaszázalékkal játszottak, érthetetlenül sok hiba csúszott a támadásépítésbe, és a vendégek rutinos átlövői is sokkal több veszélyt jelentettek a hazaiak kapujára. Egy-két gólos előnyüket a 45. percig tartották, ekkor azonban a szarvasiak átvették a vezetést (19-20), amit nagyon fegyelmezett játékkal őriztek. Futottak az eredmény után, ami további hibákat hozott, így egyre messzebb került az óhajtott 4 gólos győzelem. A végjátékban már a szerencse is elpártolt a vásárhelyiektől, így vereséggel búcsúztak a hazai pályától a bajnokságban.

Vereségükkel már matematikai esélyük sem maradt a dobogó elérésére, az utolsó fordulóban az ötödik hely megőrzése lesz a tét.

NBII Dél-Kelet csoport női felnőtt kézilabda bajnokság – 17. forduló
Hódtói Sportcsarnok – 200 néző

Hódmezővásárhelyi LKC – Szarvasi NKK 25-27 (14-13)

Játékvezetők: Mazzag István, Papp Tibor
Versenybíró: Csorba László
HLKC: Kothencz – Manga 3, Németh 10, Török B. 1, Tószegi 5, Hegyi D. 4, Mészáros, Cs: Tóth (k), Krumesz, Szabó, Sajtos 1, Blaskovics G., Becsei, Török M., Hegyi V. 1, Fürcht
Edző: Gaál Adrienn

Gaál Adrienn edző: “Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült a dobogóért versenyben maradnunk! Harcoltunk becsülettel, de ez nem volt elég. Az első félidőben mutatott játékot nem tudtuk folytatni szünet után. Sok volt a technikai hiba és egy picit mindenki a másikra tolta a felelősséget. Ugyan a végjátékban volt rá esély, hogy megnyerjük a mérkőzést, de nem tudtunk élni vele.”

Junior mérkőzés:
A bajnokságban negyedik helyen álló vásárhelyi fiatalok a sereghajtó ellen léptek pályára, így csak a győzelem volt elfogadható eredmény. Ennek megfelelően az első 5 perc tapogatózó játéka után fokozatosan elléptek ellenfelüktől és már a félidőre hatgólos előnyt szereztek. A második játékrész sem hozott változást a játék képében, végig kézben tartották a meccset és gól-gazdag mérkőzésen magabiztos győzelmet arattak.

NBII Dél-Kelet csoport női junior kézilabda bajnokság – 17. forduló
Hódtói Sportcsarnok – 100 néző

Hódmezővásárhelyi LKC – Szarvasi NKK 38-29 (20-14)

HLKC: Áncsán – Török M. 5, Klemm 4, Szabó 5, Fürcht 3, Blaskovics I. 5, Kandó 3, Cs: Balogh (k), Bánfi (k), Földesi 3, Farkas 1, Varga-Tóth 7, Molnár 1, Kovács, Bálint 1
Megbízott edző: Kis Márk

Forrás: hlkc

Attila király aranya Vásárhelyen

Nem túlzás azt feltételezni, hogy a szikáncsi aranylelet a hunok királyának kincsestárából származik. Ez is a témája lesz egy izgalmas előadásnak!
Áthajtott a piroson – Négy sérült

A hódmezővásárhelyi baleset következtében négy ember megsérült, köztük az okozó járműben utazó 3 és 8 éves kisfiú. Képekkel!

A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok

Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.