Kék hírekHárom év első fokon

2017. augusztus 1., kedd
 
Három év első fokon

H.T.-t, az egykori mindszenti jegyzőt a Hódmezővásárhelyi Járásbíróság tegnap ítélte el folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett csalásért, sikkasztásért és okirat-hamisításért. 

 

 

(Fotó: rtl)

 

 

 

Mint arról írtunk idén márciustól volt a körözöttek listáján H.T. miután nem jelent meg a tárgyalásain. Májusban fogták el és a júniusi tárgyalásra is a fogdából, megbilincselve vitték.

 

Akkor H.T. elnézést kért a bíróságtól és az ügyészségtől eddigi hozzáállása miatt, elismerte, hogy bűnös az összes vádpontban. A jogász végzettségű, egykor jegyzőként is ismert 38 éves férfi ellen üzletszerűen elkövetett csalás, sikkasztás és okirathamisítás miatt folyik eljárás 2015 óta. 

 

A vádirati tényállás lényege szerint H.T. I. rendű vádlott 2011 novemberében Mindszenten felkereste egyik könyvelőként dolgozó régi ismerősét azzal, hogy járjon el az adóhatóságnál egy ingatlanon lévő, az adóhatóság javára bejegyzett végrehajtási jog törlése érdekében. A vádlott ezt követően átadott ismerősének egy tulajdoni lapot, valamint az ingatlan tulajdonosának hamisított aláírását tartalmazó meghatalmazását, mellyel azt a látszatot keltette, hogy a tulajdonos hozzájárult a végrehajtási jog törléséhez, majd az ismerős a dokumentumokat benyújtotta az adóhatósághoz.

Ezt követően a vádlott megbízta a II.r. vádlottat azzal, hogy működjön közre anyagi ellenszolgáltatás fejében a fenti ingatlan értékesítésében oly módon, hogy azt kellett mondania a potenciális vevőknek, hogy az ingatlan tulajdonosa az értékesítéssel Londonban megbízta őt. II.r. vádlott 2012. január hó 09. napján H.T. vádlott iránymutatása alapján jogtalan anyagi haszonszerzés céljából tévedésbe ejtett az ingatlant megvásárolni szándékozó vevőt, amikor azt a látszatot keltette, hogy az ingatlant annak tulajdonosa megbízásából értékesíti 6 millió forint vételár fejében. 2012. február hó 20. napján II.r. vádlott adásvételi szerződést kötött megbízottként a sértettel, mely során hamisított meghatalmazást használt fel. II.r. vádlott a közüzemi díjak levonása után ténylegesen 5.544.090 forintot vett át, melyet még aznap este átadott H.T.-nek, aki II.r. vádlott részére 500 ezer forintot juttatott a közreműködéséért.

A fentieken kívül H.T.  2010 és 2013 évek között több esetben százezres, illetve egy esetben milliós nagyságrendű összegeket kért kölcsön több sértettől, bizonyos esetekben azt állítva, hogy egy mindszenti egyesület elnökeként a pénzre egy elnyert pályázathoz szükséges önerő biztosítása érdekében van szüksége. H.T. a kölcsönkért összegek visszafizetési szándékát illetően jogtalan haszonszerzés végett a sértetteket tévedésbe ejtette, és az összegeket vagy egyáltalán nem, vagy csak kis részben fizette vissza azzal, hogy a teljesítésre nyilvánvalóan reális lehetősége nem volt.

Mindezt meghaladóan a hivatkozott egyesület elnökeként 2013 januárja és márciusa között összesen 2.105.000,- forintot vett le az egyesület bankszámlájáról, mely összeggel teljes egészében sajátjaként rendelkezett, és a pénz felhasználásával nem számolt el.

 

A Hódmezővásárhelyi Járásbíróság tegnap első fokon három és fél évre ítélte folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett csalásért, sikkasztásért és okirat-hamisításért. Emellett három év közügyektől eltiltást, 3 millió 636 ezer forint vagyonelkobzást szabott ki a bíróság, továbbá összesen 3 millió 200 ezer forint kifizetésére ítélte a károsultak számára. Még 6 milliót kell kifizetnie a másodrendű vádlottal közösen.

Az ítélet nem jogerős.

 
 
VH-Szegedi Törvényszék
 

Olvassa el ezt is!

A Táltos Iskola törlését kérték a Kormányhivataltól

A Táltos Iskola törlését kérték a Kormányhivataltól

A Szeged Járási Hivatalnak a feladata a gyermekek számára kijelölni az új helyet, ahol megkezdhetik óvodai és iskolai tanévüket.
Diák fiúmunka közös zuhanyozással?

Diák fiúmunka közös zuhanyozással?

Évtizedes ügy végére kerülhet pont. A hódmezővásárhelyi rendőrök őrizetbe vettek egy 66 éves férfit, aki kiskorú sérelmére követett el bűncselekményt Mártélyon.
Fölényes Tisza győzelem

Fölényes Tisza győzelem

Hódmezővásárhely-Mártély lakói számára a Tisza áradása mindig bajt jelentett, tegnap este a Kossuth téren viszont ezt az "áradást" ovációval fogadták. Frissítve: április 18.
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert

Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert

Márki-Zay Péter egy Facebook-videóban közölte, hogy a Kúria jóváhagyta a Nemzeti Választási Bizottság (NVI) bírságát. Szeretné ha gyűjtéssel segítenék a bírság kifizetését.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 17. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Nagyszerű teakwondos eredmények
Nagyszerű teakwondos eredmények A Diákbajnokságról és Engrich Mariann Emlékversenyről húsz dobogós helyezéssel tért haza a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.
 
Sikerült nyerni a harmadik meccsen
Sikerült nyerni a harmadik meccsen A kosársuli megismételte az első meccsen látott teljesítményt, ezúttal is 30 ponttal nyert, így megnyerte a párharcot és a 9. helyért játszhat a bajnokság végén.
 
Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő
Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő Április 18–19-én rendezték Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában a VI. Consolis ASA Nemzetközi Szenior Úszóversenyt.
 
Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek
Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek A Nemzeti Választási Bizottság által kiszabott büntetést, amelyet a Kúria is jóváhagyott, most az Alkotmánybíróság megsemmisítette.
 
Dr. Ferenczi Gábor átvette megbízólevelét
Dr. Ferenczi Gábor átvette megbízólevelét Április 22-én, szerdán Hódmezővásárhelyen a városházán vette át megbízólevelét a megválasztott országgyűlési képviselő.
 
A kétnapos Majális programja
A kétnapos Majális programja Ismét a Népkertben lesz a kétnapos Majális, elsején pénteken és másodikán, szombaton. A Vásárhely Kártya tulajdonosok számára ingyenes lehetőségek.