BulvárA Táltos Iskola törlését kérték a Kormányhivataltól

2017. július 31., hétfő
 
A Táltos Iskola törlését kérték a Kormányhivataltól

A Csongrád Megyei Kormányhivatal Sajtószolgálata közleményben értesítette a Vásárhelyi Hírek Szerkesztőségét, hogy július 31-i keltezéssel, a Táltos Iskola Fenntartója, a 4 School Iskolafenntartó Nkft. a Csongrád Megyei Kormányhivatal Szegedi Járási Hivatalához eljuttatott beadványában kérte a hódmezővásárhelyi tagintézményének megszüntetését, nyilvántartásból való törlését.

 

 

 

A megyei illetékességgel eljáró Szegedi Járási Hivatal hatáskörébe tartozik a nem állami oktatási intézmények működési engedélyével kapcsolatos feladatkör, valamint a nem állami fenntartók törvényességi ellenőrzése és az intézmények hatósági ellenőrzése.

 

A nemzeti köznevelésről szóló törvény vonatkozó rendelkezései szerint egy megszűnő nevelési-oktatási intézmény esetén – az intézménynek a nyilvántartásból való törlésével egyidejűleg – kell kijelölni azon intézményt, mely a megszűnttel jogviszonyban álló gyermekek, tanulók felvételét nem tagadhatja meg.

 

Így jelen esetben a Szeged Járási Hivatalnak a feladata a megszüntetési eljárás lefolytatása, valamint a gyermekek számára kijelölni azokat az intézményeket, amelyekben ősztől megkezdhetik óvodai és iskolai tanévüket a folyamatos óvodai és tanulói jogviszonyuk biztosítása mellett.

 

A Kormányhivatal közlése szerint, együttműködésben Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzatával és a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központtal, a lehető leggyorsabb megoldás megtalálása érdekében folyamatosan egyeztet. A cél az, hogy a gyermekek szeptembertől a számukra legmegfelelőbb intézményben kezdhessék meg a tanévet.

 

Mint arról írtunk, (cikkünk a lap alján!) Mártonné Ritter Mária igazgató azt nyilatkozta, hogy az iskolaépület olyan állapotban van, hogy halaszthatatlan a felújítás. Az Önkormányzattól részletfizetéssel megvásárolták az épületet, a felét már kifizették, de ezzel együtt a felújítás elmaradt, amit nem lehet szakaszosan megoldani. Ezért nem indul a Nyár utcai  iskola falai között szeptembertől új tanév. A Kormányhivatal közleményében nincs utalás arra, hogy a nyilvántartásból való törlés ideiglenes vagy végleges jellegű. Jóllehet Mártonné Ritter Mária a különböző sajtómegkeresések során - így a Vásárhelyi Híreknek adott nyilatkozatában - nem beszélt a vásárhelyi tagintézmény végleges megszüntetésről.   

 

Mártonné Ritter Mária nyilatkozata a Vásárhelyi Híreknek ITT!

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

A legnagyobb hőségriadó fokozat Csongrád megyében

A legnagyobb hőségriadó fokozat Csongrád megyében

Kedden (augusztus elsején) az egész országra másodfokú riasztást adtak ki. Két megyében még nagyobb, harmadfokú riasztás lép érvénybe.

Az utolsó éveiben nem vigyáztunk rá

Az utolsó éveiben nem vigyáztunk rá

Aki ismerte, szerette. Az életében sorban jöttek a tragédiák. Most lenne 82 éves. A hódmezővásárhelyi születésű Antal Imre sírkövére is 3 évet kellett várni.
Lengyel testvérvárosi látogatás

Lengyel testvérvárosi látogatás

Lengyelországban május 3-a az Alkotmány napja, (1791-ben) az Európában első, modern alaptörvényt ünneplik.
12 éves kislányt ütöttek el a zebrán

12 éves kislányt ütöttek el a zebrán

Vásárhelyen, az Andrássy úton, a lány az úttal párhuzamos kerékpárúton közlekedett, majd leszállt a rollerről, és át akarta azt tolni.
 

És ezt már olvasta?

Rapcsák András szobráról döntenek
Rapcsák András szobráról döntenek Az egykori polgármester szobrának áthelyezését kezdeményezi a hódmezővásárhelyi közgyűlés - döntöttek a testület legutóbbi ülésén.
 
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át Brunszvik Teréz Emléknapot és Szakmai Konferenciát tartott a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvoda teljes dolgozói állományának bevonásával.
 
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban A Hódmezővásárhelyi Levéltár egy új, - Magyarországon családi, baráti körben, pubokban egyre népszerűbb - társasjátékra invitálja a vásárhelyieket.
 
Magyar Hősök Emléknapja
Magyar Hősök Emléknapja Koszorúzással emlékeztek a Kossuth téren, a Kincses temető Hősök parcellájánál, a katolikus temetőben, valamint a Szent István templom falán elhelyezett táblánál.
 
Útban a világhírnév felé
Útban a világhírnév felé Május elején Papp Jázmin az isztambuli világkupán vívott a felnőttválogatottban. Az ötödik helyet a kínaiak legyőzésével érdemelték ki a magyarok.
 
Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon
Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon

Május 30-án, Hódmezővásárhely adott otthont az idei Suzuki Streetball sorozat második rendezvényének.

 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Karlovacban
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Karlovacban A 28. Croatia Karlovac Open taekwondo versenyen idén is sikerrel vett részt a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.