









A Vásárhelyi Hírek ezúttal a Liszt Ferenc Ének Zenei Általános Iskola Tanévzáró Hangversenyének előkészületeire volt kíváncsi, mint az a képeinken is látható, arra amikor a hangszerek és a lélek hangolása folyik.
A közönség a nézőtéren a hosszú hetek, hónapok munkájának eredményét, kiteljesedését látja, hallja ebben 3-4 órában. Az idén május 19-én és 20-án a Fekete Sasban tartott est kezdése előtt egy órával, szinte forrt a levegő. Itt már nem számított ki volt felkészítő tanár, ki volt a szervező, a rendező: „egyszerre lélegzett” a lisztes közösség. Beleértve a gyerekeket is. Mert bár ők az igazi főszereplői ennek az estnek, a taps ezért nem csak nekik szól, hanem pedagógusaiknak is, akik legalább olyan izgalommal nézték és hallgatták fellépő diákjaikat.
Az előkészületek közben, a kezdés előtti percekben a Fekete Sasban, Forrainé Kószó Györgyit, a Liszt Ferenc Ének Zenei Általános Iskola igazgatónőjét kérdeztük az idei est műsorkoncepciójáról. Elmondta, a Liszt Emlékév tiszteletére rendezték az idei Tanévzáró Hangversenyt. A hagyományokat követve a hangszeres darabok és a kórusművek nagy része is Liszt szerzemény. Az Irodalmi Színpad pedig Liszt Ferenc életének epizódjaival készült. Arra a kérdésre, vajon egy idő után nem válik-e sablonossá az évek óta azonos elven felépülő tanévzáró műsor, az iskola igazgatónője azt válaszolta, az irodalmi színpad „mobilitása” lehetőséget ad arra, hogy műsorai új szcenikai elemeket, újdonságot tartalmazzanak. Hasonlóan vélekedik a néptánc bemutatóról is, hiszen évente, mint idén is változatos a repertoár. A kórusoknál idén a nyolcadikosok lepték meg a közönséget egy különleges darabbal. Ahogy Forrainé fogalmazott, fontos az állandóság, amely keretet ad. A hagyományok egyfajta tartást és koncepciót adnak, értéket közvetítenek, ami nagyon fontos a mai világunkban. Megkérdeztük az igazgatónőt arról is, hogyan értékeli azt, hogy az elmúlt időszakban igen sokat lehet hallani az iskola pedagógusainak, tanulóinak városon túlmutató, megyei, országos sikereiről. Az intézmény vezetője leszögezte, úgy gondolja, a mai világban elengedhetetlen szempont az innovatív hozzáállás. Az iskola sajátos helyzetéből adódóan a művészetre, a kultúrára nagyobb hangsúlyt fektetnek és például éppen a Tanévzáró Hangverseny is ennek az innovációnak a szerves része, az egész éves munkáról ad átfogó képet, fejezte be Forrainé Kószó Györgyi.