SportHangolódás a riói olimpiára

2014. április 8., kedd
 
Hangolódás a riói olimpiára

A hódmezővásárhelyi Bujáki Bence 3. helyezést ért el az elit kategóriában a belgiumi Zolderban a bmx-krossz Európa-bajnokság második futamán.

 

 

 

 

A 2014-es év nyitóversenyén 30 ország több mint 2700 versenyzője ült kerékpárra a híres zolderi autós versenypálya közepére megépített új bmx-pályán. Az eredmény a szakág részére jó előjel Rió előtt. Mint ismeretes a BMX krossz olimpiai sportág lett néhány éve. 

"A magyar kerékpáros bmx krossz szakág eddigi legjobb eredményét érte el a Veszprémi Spartacus SE sportolója, Bujáki Bence”- nyilatkozta Somogyi Miklós, a hazai szakági szövetség elnöke.

 

A helyszíni beszámolók szerint Bujáki a nyolcas pályát kapta a döntőben. Remekül startolt és együtt fordult a mezőny első harmadával. Lendületben tudott maradni és a második szakasz ugratóin sikerült néhány versenyzőt megelőznie. Harmadiknak fordult a második kanyarban. Nehéz másodpercek következtek, de végül is sikerült és két francia rider mögött a harmadik helyen végzett.  

 

Hét éves korától tizenegy éven át a Hód Kerékpár SE-ben tekert, első aranyérmét is a vásárhelyi egyesület színeiben 2001-ben szerezte, az akkori BMX-Cross OB hatodik fordulójában kategóriájában a legjobb volt. Ettől kezdve folyamatosan korosztálya kiemelkedő egyénisége, az utánpótlás korúak között pedig legnagyobb sikerét 2010-ben érte el, amikor kijutott a szingapúri ifjúsági olimpiára. Ezután Veszprémbe tette át a székhelyét. Elmondása szerint azért, mert a klub vezetője, aki egyben a magyar BMX válogatott szövetségi kapitánya, Borbély Ferenc meggyőzte, hogy a Spartacusban több lehetősége lesz a külföldi versenyeken is kipróbálni magát.

A szövetségi kapitány ígérete maximálisan valóra vált, hiszen Bence tehetségét látva a francia BMX Compiégne Clairoix Division National csapata le is szerződtette.

Ahhoz, hogy Riói Olimpiára kijussan, minden viadalon teljes odafigyeléssel, koncentrációval kell hajtania, hiszen a kvótát nem adják ingyen. A soron következő Európa- és világbajnokságokon, illetve Világkupa futamokon is az élmezőnyben, a legjobb tizenhat között kell végeznie.

 

A Vásárhelyi Hírekben megírtuk, 2013 decemberében az ország legjobb sportolói közé a 21 éves hódmezővásárhelyi Bujáki Bence is bekerült: BMX kerékpár sportban a 'Legjobb magyar sportoló' címet kapta.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Megyei tanulmányi verseny az Aranyossyban

Megyei tanulmányi verseny az Aranyossyban

A nem kevés munkával berendezett tantermek múzeumi installációkkal vetekedtek és remekül segítették a tanulmányi verseny résztvevőit. Képekkel!
Kis harcosok nagy küzdőszellemmel

Kis harcosok nagy küzdőszellemmel

A hódmezővásárhelyi HWARANG-DO SE a budapesti versenyen jelentős sikert, 16 érmes helyezést könyvelhetett el.
Új parancsnoka van a vásárhelyi dandárnak

Új parancsnoka van a vásárhelyi dandárnak

Augusztus 9-én a dandárparancsnokság állománygyűlésén új parancsnok vette át a csapatzászlót és az alakulat vezetését a hódmezővásárhelyi Zrínyi Miklós-laktanyában.
Vásárhely kimaradt

Vásárhely kimaradt

Kihirdették a Versenyképes Járások Program nyerteseit. Mártély, Mindszent, Székkutas megnyerte a benyújtott 500 millió forintos közös pályázatát.
 

És ezt már olvasta?

Már megint... és még meddig?
Már megint... és még meddig? A kerékpárosok közül sokan még a jobbkéz szabállyal sincsenek tisztában, sőt a zebrán való áthaladás szabályával sem.
 
A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon
A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon

Új Szent István-napi hagyomány: katonazenekarok a budapesti Kossuth téren. Hat katonazenekar, összesen 230 zenész adott műsort.

 
Átadták a Boldog Gizella-díjakat
Átadták a Boldog Gizella-díjakat A Polgári Hódmezővásárhelyért Alapítvány elismerését 19-én este adták át a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 
Ünnepség Hódmezővásárhelyen
Ünnepség Hódmezővásárhelyen Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.
 
Átadták a belvárosi parkot
Átadták a belvárosi parkot Az évekkel ezelőtt a lakosság nagy része által elutasított városi könyvtár épületkomplexum tervezett helyén vissza nem térítendő támogatásból park létesült.
 
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára Az augusztus 20-i koncert ingyenes, de regisztrációhoz kötött, regisztrálni a Szeged-Csanádi Egyházmegye honlapján (http://szeged-csanad.hu/maga-zoltan/) lehet.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 31. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...