GazdaságHamarosan indul a földárverés Vásárhelyen is

2015. október 26., hétfő
 
Hamarosan indul a földárverés Vásárhelyen is

Hódmezővásárhelyen december elejétől három helyen lesz földárverés. A 3 hektárnál kisebb földekre pedig folyamatosan lehet pályázni.

 

 

 

 

 

 

A Nemzeti Földalap a megyei kormányhivatalok részére már átadta a mintegy tízezer 3 hektárnál nagyobb terület adatait, a többi, mintegy 41 ezer 3 hektár alatti földrészét pedig folyamatosan hirdeti meg, így a szerződéskötések is folyamatosak lesznek. Az árveréseket a megyei kormányhivatalok és a Nemzeti Földalap munkatársai koordinálják.

 

A döntően szántó művelési ágba tartozó állami földterületek árverésén a licit az 5,5 millió hektár magyarországi termőterület mintegy 7 százalékát, nagyjából 350-400 ezer hektárt érint.

 

Fazekas Sándor néhány hete kijelentette, a szabályrendszer lehetővé teszi, hogy átláthatóan, nyilvános keretek között történjen meg az állami földek értékesítése, így nemcsak a vásárolni szándékozók, hanem az érdeklődők is jelen lehetnek. A törvény értelmében egy gazda maximum 300 hektárt vásárolhat, a programban helyben lakó gazdák indulhatnak, a licitáláshoz 10 százalék letéti összeg kell. Az árverés a piaci ár plusz 10 százalékról indul - mondta.

 

Az árverésen az nyer, aki a legmagasabb árat kínálja, a szabályozás szerint elővásárlási jogot élveznek egyebek között a haszonbérlők. A nyilvános árverésen garanciális feltételek mellett lehet majd földet venni, 20 évi elidegenítési-terhelési tilalom mellett, az állam visszavásárlási jogának bejegyzésével. Ha egy terület nem kel el, azt újra meghirdetik, lefelé nincsen licit, felfelé viszont nincsen határ.

A Csongrád Megyei Kormányhivatal tájékoztatása szerint Hódmezővásárhelyen három helyen lesz földárverés:

A Hódmezővásárhelyi Járási Hivatal - Földhivatali Osztály épületében, a Petőfi utca. 6. szám alatt 2015. december 2-től december 11-ig,

Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának dísztermében, 2015. december 14-től december 30-ig.

A Hódmezővásárhelyi Járási Hivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Földművelésügyi Főosztály - Növény- és Talajvédelmi Osztály épületében, a Rárósi út 110. szám alatt 2015. december 2-től december 30-ig.

 

(Az árverési hirdetményekből kiderül, hogy Hódmezővásárhely térségében 34 földterületet hirdettek meg. Ezek 1 és 2,7 HA nagyságúak, azonban ezeket földrészleteket nyilvános pályáztatás illetve árverés mellőzésével, hirdetmény útján értékesítik. Összesen 34 kisebb földterületre lehet pályázni.)

 

A Hódmezővásárhely és térségében a 3 HA-nál nagyobb földekre az árveréseket a Városháza Dísztermében tartják, december 14-től.

A regisztrációra az árverési napokon reggel 7  és 10 óra között kerül sor, az aznap árverésre kerülő valamennyi földrészlet tekintetében az árverési hirdetményekben rögzítettek szerint. Az egyes napokon árverésre kerülő ingatlanok pontos adatai az árverési hirdetmények mellékleteiben találhatóak.

A Csongrád megyei földterületek árverési hirdetményei a Nemzeti Földalap honlapjának (www.nfa.hu) - „Értékesítés” menüpontja alatt érhetők el.

Továbbá a Csongrád Megyei Kormányhivatal honlapján (www.csmkh.hu) – „Ügymenetek” első menüpont (3 HA térmértéket meghaladó földrészletek árverés útján történő értékesítése), illetve kifüggesztés útján.

 
 
VH-NFA
 

Olvassa el ezt is!

Tűzifa vásárlás okosan

Tűzifa vásárlás okosan

Ismét aktuális. Néhány tanács, mire kell vigyázni, ha házaló kereskedők, vagy internetes hirdetésekben, illetve ingyenes újságokban kínálnak megvételre olcsó tüzelőt.
Újra kitört a kéknyelv-betegség

Újra kitört a kéknyelv-betegség

Az eltelt egy év alatt a betegséget sikerült visszaszorítani, azonban a napokban újabb hazai kitöréseit találták meg, többek között Csongrád megyei kérődző állományban is.
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat

Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat

Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
A bíróság szerint sem tartható népszavazás

A bíróság szerint sem tartható népszavazás

Helyben hagyta a Szegedi Törvényszék a hódmezővásárhelyi helyi választási bizottság döntését, amely nem hitelesítette a benyújtott helyi népszavazási kérdést.

 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.
 
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai Balatonfüreden rendezték meg a Magyar Fodrász-Kozmetikus-Körmös Egyesület és Balatonfüred Önkormányzatának közös szervezésében a 67. Magyar Bajnokságot.