











A váratlan helyzetek, vagy a különleges feladatok precíz megoldása életeket menthet. A kétnapos erdei kiképzésen legalább hatféle feladatot kellett teljesíteni.
Raj összekovácsolást tartott május közepén az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi 62. lövészzászlóalj bázisán megalakított Zászlóalj Harccsoport.
A NATO ellenőrzésre készülő Zászlóalj Harccsoportba beosztott lövész századok a kiképzések folytatásaként két napot töltöttek a dóci és a sándorfalvi gyakorlótéren.
A feladat megfigyelés, járőrözés, rajtaütés, lesállás, támadás, védelem gyakorlása volt. Ez idő alatt a századok maguknak tervezték meg a feladatokat. Például az egyik század az Algyői híd és a gyakorlótér közötti 20 kilométeres távot menetgyakorlattal kezdte.
Az egyik század feladata az ellenséges területen kényszerleszállást végre hajtott szövetséges pilóta megkeresése volt egy olyan területen, ahol az ellenálló erők felügyelték a területet, akik emellett még a lakosság támogatását is élvezik. A rajok az első napon a járőrbázisokat és a figyelőpontokat építettek ki, amely során felderítették az ellenséges területet és megfigyelték az ellenálló erők tevékenységét. A megszerzett információk alapján a rajok egy összehangolt támadást indítottak az ellenség figyelőpontja és tábora ellen.
Ezekkel a gyakorlással a katonák háborús és nem háborús hadviselésre történő felkészítése, illetve az erdőben történő éjszakázással pedig a túlélő képesség fejlesztése volt a cél. Kiemelt felkészítési cél volt még a katonák híradó eszközökön történő kommunikációjának fejlesztése is.