SportGyőzelemre vitte a válogatottat is

2015. március 14., szombat
 
Győzelemre vitte a válogatottat is
Alig egy héttel a Diákolimpián elért győzelme után, a magyar válogatott tagjaként aranyéremmel tért haza Hollandiából Berei Béla, a Máté Taekwondo versenyzője.

 

 

 

 

Berei Béla a Máté Taekwondo 14 éves versenyzője, a hódmezővásárhelyi Kertvárosi Katolikus Általános Iskola tanulója, március 13-án a magyar válogatott tagjaként részt vett a 42. Holland Open WTF taekwondo versenyen.

 

Az Eindhovenben rendezett verseny Európában az egyetlen G2-es besorolású verseny, vagyis az eredményes sportoló kétszeres világranglista pontot  szerezhet. Ehhez mérten rengeteg induló volt, közel 1800 versenyző nevezett be.

Béla a kadet -57 kg-os mezőnyben a nehezebbik ágra kerülve verekedte be magát a döntőig, és meg is nyerte azt. Ezzel a magyar válogatott nyolc érmes helyezést elért sportoló egyike lett, és így Magyarország a 2 arany-, 3 ezüst- és 3 bronzéremmel a csapatverseny második helyén zárt.

 

Legutóbb alig egy hete számoltunk be a vásárhelyi Berei Béla sikeréről. Március 8-án Szentesen a knock down szabályrendszerű Kyokushin Karate Diákolimpián, Berei Béla a Máté Taekwondo és az Orosházi Kyokushin Karate & Szabadidőkör (OKKSZK) kettős igazolású versenyzője immáron harmadszor lett diákolimpiai bajnok.

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Szakma Sztár 2015 vásárhelyi döntősei

Szakma Sztár 2015 vásárhelyi döntősei

A négy hódmezővásárhelyi szakképzőből 10 szakmában indultak a Szakma Sztár idei versenyén. Négyen bejutottak a budapesti döntőbe.
Park, játszótér, fűthető padokkal

Park, játszótér, fűthető padokkal

Az alapozás előkészületei során elkezdték a park feletti mélygarázs lejáratának földmunkáit Vásárhelyen a Hódi Pál utcában. Tervekkel és látványtervekkel! 
Vásárhelyi ezüstérem Skopjéban

Vásárhelyi ezüstérem Skopjéban

Skopjéban rendezték meg az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált, 14 és 18 év közötti az európai fiatal sportolók számára.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

2025. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 

És ezt már olvasta?

Több mint 200 program a nyár végén a SZIN-en
Több mint 200 program a nyár végén a SZIN-en A SZIN-en így idén összesen tíz zenei helyszínen, több mint kétszáz fellépő váltja majd egymást augusztus 27-30. között, a szegedi Tisza-parton.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 29. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
XIX. Borfesztivál Vásárhelyen
XIX. Borfesztivál Vásárhelyen A Szent István király ünnepe és a XIX. Borfesztivál programjairól  Márki-Zay Péter polgármester és Gyöngyösi Ferenc alpolgármester sajtótájékoztatót tartott. Részletes program.
 
Várható a szúnyogirtás a Holtágon
Várható a szúnyogirtás a Holtágon Békés és Csongrád-Csanád vármegyében a folyók holtágain, illetve a Tisza-tónál repülőről végzik a biológiai beavatkozást.
 
Emlékezés a roma holokausztra
Emlékezés a roma holokausztra A Cigány Világszövetség 1972-es párizsi kongresszusának határozata alapján lett a cigány holokauszt nemzetközi emléknapja augusztus 2-a.
 
Kilencven éve született Antal Imre
Kilencven éve született Antal Imre Július 31-én lenne kilencven éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
171 első éves hallgató az MGK-n
171 első éves hallgató az MGK-n Csaknem hétezer hallgatót vettek fel az idei központi felvételi eljárásban a Szegedi Tudományegyetemre (SZTE).