BulvárGyerek-gólya mentés Vásárhelyen

2015. július 15., szerda
 
Gyerek-gólya mentés Vásárhelyen

Kisgólyát mentettek meg a hódmezővásárhelyi tűzoltók kedden délután. Hódmezővásárhelyen, a Dobó Katalin és a Janáky István utca sarkán, nyolc méteres magasságban építettek fészket a madarak, melyből az egyik fióka kizuhant. A tűzoltók először befogták a rémült fiókát, majd visszaemelték a fészekbe.

 

 

 

 

Információink szerint a hódmezővásárhelyi tűzoltókra évente átlag 2-3 esetben van szükség, hogy a különböző „gólyabaleseteknél” segítsenek.

Sokszor egy-egy viharos nap után is kapnak riasztást, a szél által megbontott, vagy megbillent fészek miatt.

 

Hasonló a helyzet a környező településeken is. Egyik emlékezetes eset - erről tudósított a Vásárhelyi Hírek is - tavaly június végén volt, amikor Derekegyházán a faluközpontban található megbillent gólyafészket igazítottak helyre a tűzoltók, megmentve annak kis lakóit is.

A tűzoltók mentőakciója egy „majdnem falunappá” változott, ugyanis a mentés során egy kisgólyát közelről is szemügyre lehetett venni, illetve a Magyar Madártani Egyesület munkatársaitól sok hasznos információt megtudni a madarak gyűrűzéséről, megfigyeléséről. A kis gólya gyűrűzése a közönség szeme előtt zajlott, illetve a MME munkatársainak felügyeletével és engedélyével bárki megsimogathatta. A másik gólyafiókát fent a fészekben gyűrűzték meg, és a végére még névadó is lett a mentőakcióból.

 

Molnár Krisztina a Csongrád Megyei Katasztrófavédelem sajtósa elmondta, ebben az időszakban - főként a gólyafiókák miatt - gyakoriak a riasztások. A héten már nem is az első volt a tegnap Vásárhelyen a fészekből kipottyant kisgólya.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Abigél Szegeden és Vásárhelyen

Abigél Szegeden és Vásárhelyen

Forrainé Kószó Györgyi: A színpadon nem csak az előadást láttam, hanem minden egyes jelenetében a ’Mi Kis Lisztes Csapatunkat’.
Nyári bőrvédő táplálkozási javaslatok

Nyári bőrvédő táplálkozási javaslatok

Aki nyáron kimegy a strandra, kerülje az alkoholt és a zsíros ételeket, ezek ugyanis kánikulában igen megterhelőek a szervezet számára.
Különleges vendég Vásárhelyen

Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Júniusi légkondícináló felszerelése után nagy munkálatokkal folytatódik a BFMK színháztermének teljes felújítása.
 

És ezt már olvasta?

Traktortól az arcfestésig
Traktortól az arcfestésig Idén ismét megszervezték pályaorientációs fesztiválsorozatot, a SKILLFEST-et. Az első állomás Hódmezővásárhely volt. Gazdag porgramok, látványos bemutatók.
 
Újabb helyi rádió a láthatáron
Újabb helyi rádió a láthatáron A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
 
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.