
Az elért eredmények azt mutatják a hódmezővásárhelyi oktatási rendszerben a mezőgazdasági szakképzés hangsúlyosan jelen van. A város egyik célja ennek további erősítése, még több gyakorlati szakember kibocsátása.
Az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyek írásbeli fordulói január 21-én lezajlottak, a döntőkre március 16-18-án került sor, amelybe a hódmezővásárhelyi a Gregus Máté Tagintézményből három tanuló bejutott. A Vidékfejlesztési Minisztérium az országos tanulmányi versenyeket a mezőgazdaság, az élelmiszer, valamint a gépészet szakmacsoport szakterületein működő szakközépiskolák tanulói számára hirdette meg, akik rendes szakmai vizsgájukat 2011-ben teszik le. A döntő március 18-án volt Budapesten az FVM Közép-Magyarországi Agrár Szakképző Központ Bercsényi Miklós Élelmiszeripari Szakképző Iskolában. A vásárhelyiek eredményeiről április 5-én a HISZK Gregus Máté Tagintézményben Nagy Zsuzsa igazgatónő és a három érintett számolt be. Az országos verseny döntőjén Kis István első helyezést ért el, Farkas Balázs második lett, Farsang Alexandra pedig a hetedik helyen végzett. Az igazgatónő elmondta, mivel a döntőn a pontszámaik elérték a 71 százalékot, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium rendelete értelmében mentesülnek az írásbeli és a szóbeli vizsgák alól. A három diák közül Farkas Balázs gazdálkodni szeretne, míg Kis István és Farsang Alexandra a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karát írta be első helyre a felvételi lapjára. Mint azt Farsang Alexandra elmondta, ha felveszik a hódmezővásárhelyi karra, különösen kedvező helyzetben lesz, hiszen éppen a napokban nyert egy országos versenyen is. A második helyezést érő pályázati munkáját 75 ezer forintos ösztöndíjjal és ingyenes akkreditált nyelvvizsga lehetőséggel honorálta a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara.
Hegedűs Zoltán, a Hódmezővásárhelyi Integrált Szakképző Központ Szakiskola és Szakközépiskola szakmai igazgatóhelyettese, önkormányzati képviselő a Vásárhelyi Híreknek kifejtette, az elért eredmények azt mutatják a hódmezővásárhelyi oktatási rendszerben a mezőgazdasági szakképzés hangsúlyosan jelen van. A város egyik célja ennek további erősítése, még több gyakorlati szakember kibocsátása. Ennek a koncepciónak a részeként két ütemben, 70, illetve 50 millió forintos beruházással, a Gorzsai Tanüzem fejlesztését kezdik meg. Az első ütemben többek között munkagépek fejlesztése, a lótenyésztési feltételek javítása szerepel. Az igazgatóhelyettes elmondása szerint a gyakorlati helyeket is szeretnék fejleszteni, kialakítva a hagyományos mezőgazdasági technológia bemutatásának lehetőségét is.