
Az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. szlogenje erre az évre még inkább érvényes, hiszen a nemrég nyilvánosságra került felsőoktatási finanszírozási rendszert figyelembe véve, a felvételizőknek alaposan kell tájékozódniuk.
Képünk a 2011-es kiállításon készült (Fotó: VH archív)
Erre pedig a legalkalmasabb a budapesti Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás. Január 20-21-én a Papp László Budapest Sportarénában várhatóan a tavalyi évhez hasonlóan 30 000 látogató, szinte valamennyi hazai felsőoktatási intézmény standján tájékozódhat, valamint megismerkedhet a legújabb oktatási fejlesztésekkel, taneszközökkel, módszerekkel. Közel 200 kiállító mellett színvonalas szakmai programmal és előadásokkal várják az iskolák tanárait és vezetőit is, illetve az oktatás különböző területein érdekelt szakembereket.
Az egyes felsőoktatási intézmények standjánál, a továbbtanulásra készülő középiskolások gyakorló egyetemistáktól, főiskolásoktól kaphatnak választ kérdéseikre, színesebb, személyes élményeken is alapuló tájékoztatással könnyítendő a megfelelő iskola kiválasztását. A Szegedi Tudományegyetem nagy „szigetstandján” is egyetemisták válaszolnak a kérdésekre. Hagyományosan mind a 12 kar képviselteti magát.
Mári Edit, az egyetem Mezőgazdasági Karának tanára elmondta, idén is három hallgató fogadja a 115 éves tradícióra épülő agrároktatás iránt érdeklődőket. A karra mezőgazdasági mérnök és vadgazda mérnök Bsc alapképzés nappali, vagy levelező tagozatára lehet jelentkezni, majd a mezőgazdasági vállalkozói, a mezőgazdasági környezetvédelmi, az agrárgazdasági és logisztikai, a társállattenyésztői és a kertészeti és növényvédelmi specifikáció közül lehet választani.
Dr. Bodnár Károly dékán a VH-nak nyilatkozva elmondta, a 6+1 féléves Bsc képzésük, a bolognai rendszer alapján, erősen gyakorlatorientált, magas színvonalú, nagy vonalakban azonos a többi agrárfelsőoktatási intézménnyel. Ennek jelentősége akkor látszik igazán, amikor családok utazásra, kollégiumi-, vagy albérleti elhelyezésre, a napi étkezésre fordítható anyagi lehetőségeit mérik fel. A dékán szerint a kar belvárosi épülettömbjében lévő felújított kollégiumukban minden nappali tagozatos hallgató kaphat szobát. Azt is elmondta, a tavalyi ponthatárok az ország hasonló adottságú agrárképző egyetemeivel megközelítően azonosak voltak, várhatóan idén sem változik ez a tendencia. Végezetül emlékeztetett arra is, hogy az oktatási tárca határozata értelmében országosan 240 pontra emelték fel a minimumot, amit a költségtérítéses képzésre jelentkezőknek figyelembe kell venniük.
A vásárhelyi Mezőgazdasági Kar képzési palettájáról, az egyéb lehetőségekről az Educatió Kiállításon, majd január 27-én, a kar Nyílt Napján lehet részletesen tájékozódni.