
Február elsején 17 órától, a SZEM sorozat idei első előadásában dr. Bencsik Péter, a SZTE-BTK Legújabbkori Egyetemes Történeti Tanszék egyetemi adjunktusa a szocializmus időszakába kalauzolja el a hallgatóságot.
A hódmezővásárhelyi Emlékpont Múzeum és a Szegedi Tudományegyetem bölcsészkara 2011 tavaszán kötött együttműködési megállapodást az intézmények közötti szakmai és oktatási kapcsolat erősítésére. Ezt követően az egyetem oktatói és PhD-hallgatói havonta tartottak előadásokat az Emlékpontban. A történelmi szemeszteren résztvevők ismeretterjesztő, “kalandozó” jelleggel nyerhettek bepillantást a múlt egy-egy kevéssé közismert fejezetébe a régészettől az ókoron át, a magyar és az egyetemes történelmen keresztül. Az előadások nyilvánosak, de a szervezők főként a középiskolásokat várják.
Február elsején 17 órától, a sorozat idei első előadásában dr. Bencsik Péter, a SZTE-BTK Legújabbkori Egyetemes Történeti Tanszék egyetemi adjunktusa a szocializmus időszakába kalauzolja el a hallgatóságot. Többek között a mai fiatalok megtudhatják, hogyan lett Titoból láncos kutya, "baráti segítségnyújtás" történt-e '68-ban Csehszlovákiában, kiktől védtek az albán kommunisták magukat bunkerrendszerrel és milyen ellentétek jellemezték a magyar-román kapcsolatokat az internacionalizmus évtizedeiben.