SportFolytatódik a versenyfutás

2016. november 26., szombat
 
Folytatódik a versenyfutás

A kilencedik helyen álló Óbudai Kaszások csarnokába látogat vasárnap a Vásárhelyi Kosársuli az NBI B csoportos kosárlabda bajnokságban.

 

 

 

 

 

A jelenleg második Csongrád megyei alakulatnak mindenképpen győznie kell a 18 órakor kezdődő meccsen, ha tartani akarják a lépést 7-1-es mutatóval büszkélkedő, listavezető Miskolccal. Kérdés, hogy a fővárosiak mennyire nehezítik meg a kötelező győzelem bezsebelését...

 

A hódmezővásárhelyiek legutóbb egy másik budapesti együttes, a Honvéd ellen léptek ismét a győzelmi ösvényre. Akkor Utasi Gábor fiai 32 ponttal diadalmaskodtak, igaz a második félidőig senki nem gondolta, hogy ennyire simának tűnő siker születhet, mivel a piros mezesek igencsak megnehezítették a dolgukat. Azóta viszont két hét pihenőt kaptak Vas Péterék. A hosszabb szusszanásra amiatt volt lehetőség, mert a Kaszások egyik játékosa, Nagy Szabolcs Kínában, a 3x3-as egyetemi VB-n pattogtatott. A Kosársulinak ez remek lehetőség volt, hogy jól felkészüljön vasárnapi riválisukból.

 

Erre már csak azért is szükség volt, mert bár a helyezések alapján a budapestiek sima vereségét prognosztizálhatnánk, az eddigi teljesítményük miatt még sem mehet biztosra a Vásárhely. A Kaszások ugyan két eddigi sikerük mellett öt vereséget jegyezhetnek, de ebből négy igen szoros mérkőzésen született. Emellett egyik győzelmüket a dobogó harmadik fokán tanyázó Nyíregyháza otthonában aratták. Játékosaik közül elsősorban Lakosa Ákos, Van der Meer Lóránd és Nagy Szabolcs törheti a legtöbb borsot Genalék orra alá.

 

A Vásárhelyi Kosársuli legközelebb december 10-én szombaton lép pályára a Hódtói Sportcsarnokban Hepp-kupa összecsapáson, amikor is visszavághatnak a DEAC-nak a cívisvárosi kudarcért. Így viszont a Nagykőrös elleni idegenbeli derbire egy héttel korábban, december 3-án kerül sor.

 
 
Forrás: Kosársuli
 

Olvassa el ezt is!

Az alsógatyám mérete a magánügyem

Az alsógatyám mérete a magánügyem

A vásárlói kártyások pszichológiai személyiségprofilját is össze tudnák rakni, a magánéleti viszonyai, társadalmi helyzete is precízen elemezhető, feldolgozható.
Dél-Kelet Magyarország két legjobb csapata

Dél-Kelet Magyarország két legjobb csapata

A Kosársuli 2003-as csapata mind a nyolc bajnoki mérkőzését megnyerte. A 2006-os csapat, a Vásárhelyi Cápák: 4 meccsen - 4 győzelem.
Az agrárium ünnepe

Az agrárium ünnepe

Május 14-én délelőtt megnyitotta kapuit a XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok, Magyarország egyik legjelentősebb agrárszakmai rendezvénye.
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés

Kilenc vásárhelyi érmes helyezés

Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 21. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt Terepen! címmel a feltárásokon dolgozó régésztechnikusok és önkéntesek munkáját bemutató kiállítás nyílt a Tornyai János Múzeumban.
 
Sárgulás a tradíciók jegyében
Sárgulás a tradíciók jegyében Hódmezővásárhely jellegzetességéhez tartozik, hogy a Mezőgazdasági Kara hallgatói fogatos felvonulással jelképesen elbúcsúznak a várostól is.
 
Pünkösdölő a Tájházban
Pünkösdölő a Tájházban A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes népi programmal várja a vásárhelyieket május 23-án délután 3-tól 5-ig, Pünkösd alkalmából.
 
Civil- és sportszervezeteket támogattak
Civil- és sportszervezeteket támogattak Hódmezővásárhely Önkormányzata 37,5 millió forinttal támogatta a helyi egyesületek működését. Idén megemelt kerettel, összesen 40 millió forintot osztottak ki.
 
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc

Kőszegfalvi Ferenc Hódmezővásárhely egyik ismert helytörténésze, bibliográfusa és helyismereti kutatója volt, aki sokat tett a város történetének dokumentálásáért.

 
A 10. helyen zárt a Kosársuli
A 10. helyen zárt a Kosársuli Saša Vejinović: "Hullámzó szezonon vagyunk túl, amiből nagyon sokat kell tanulnunk és a tanulságot levonnunk.”