Kék hírekFolytatódik a Lázár családot savval fenyegető férfi pere

2014. január 19., vasárnap
 
Folytatódik a Lázár családot savval fenyegető férfi pere

Január 21- én a Szegedi Törvényszéken folytatódik B. Zorán büntetőpere terrorcselekménnyel fenyegetés bűntette és zaklatás vétsége tárgyában.

 

 

 

 

A Központi Nyomozó Főügyészség terrorcselekménnyel fenyegetés és zaklatás vétsége miatt indított büntetőeljárást a nyugdíjas rendőr ellen, aki a rendvédelmi szervezetek 2011-es demonstrációi idején megfenyegette Lázár János országgyűlési képviselőt és egy másik fideszes képviselőt.

 

A vádirat szerint B. Zorán 2011. május 16-án, Tápióbicskén adott fel egy levelet Lázár János, hódmezővásárhelyi polgármesternek címezve. A levél a polgármesteri hivatalba érkezett.

A levélben az állt, hogy a fenyegető savval önti le Lázár János gyerekeinek arcát, illetve levágja a kezeiket, ha a szolgálati nyugdíjról szóló törvényt a parlament elfogadja. Mint ismert, a törvényjavaslatot Lázár János és Balsai István országgyűlési képviselő nyújtotta be.

Úgy tudni, hogy a törvény elfogadása magát a fenyegetőt is hátrányosan érintette, ezért akarta elérni, hogy az országgyűlés a törvényjavaslatot ne fogadja el.

 

A férfi nem csak Lázárt fenyegette meg. B. Zorán vádlott 2011. május hónap közepén – közelebbről meg nem határozható időpontban - két alkalommal megjelent személygépkocsijával Czerván György országgyűlési képviselő, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkárának tápiószentmártoni családi háza előtt. Első alkalommal leparkolt a ház előtt, és amint észrevette az egyik családtagot, lassan elindult gépkocsijával, majd az utca végén megfordult, megállt, és a lehúzott ablakból feltűnően a képviselő családtagjának irányába nézett. Második alkalommal a vádlott személygépkocsijával beállt a családi ház kapujához, ezt követően hátratolatott, majd a sarokház másik oldalán lévő feljáróra parkolt, ott kb. 20 mp-ig tartózkodott, végül elhajtott. Mindezeken túl  több alkalommal felhívta az államtitkár családját telefonon, hogy a képviselőt a nyugdíjszabályok változása miatt felelősségre vonja. 

A Központi Nyomozó Főügyészség még 2012. november 7-én vádat emelt B. Zorán ellen terrorcselekménnyel fenyegetés és zaklatás miatt. 

 

2012-ben júniusában számolt be a Vásárhelyi Hírek arról, hogy az ügyészségi nyomozók elfogták a fenyegetőt, akiről kiderült, hogy egy 50 év körüli nyugdíjas rendőr. A férfi ellen más bűncselekmények miatt is eljárások folynak. A hatóságoknak bizonyítékuk is van a fenyegető ellen, a rendőrség ugyanis egy másik bűnügy miatt éppen házkutatást tartott a férfinál, mikor a számítógépén rábukkantak a Lázár-családot fenyegető levélre.

Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője azt mondta: amennyiben valaki a parlament működését oly módon igyekszik befolyásolni, hogy például személy elleni erőszakos bűncselekmény elkövetésével fenyeget, akkor ez terrorcselekmény bűntettének számít. "Önmagában a terrorcselekménnyel való fenyegetés is egy súlyosnak minősülő bűncselekmény" - tette hozzá a szóvivő.

 
 
Forrás: Szegedi Törvényszék - VH
 

Olvassa el ezt is!

Háromszor válik egyszerre Pikali Gerda

Háromszor válik egyszerre Pikali Gerda

A hódmezővásárhelyi színésznő, Pikali Gerda (35) szakmai és a magánélete izgalmasan alakul.  A színésznő tudniillik premierre és válóperre készül egyszerre.
Lázár János cáfol

Lázár János cáfol

Lázár János: Egy felkészült, tapasztalt ember miért beszélne a választók bizalmának megnyerése előtt arról, hogyan kormányozna majd személyekre lebontva?
Idén is jön a város Mikulása

Idén is jön a város Mikulása

Hódmezővásárhely Önkormányzata a tavalyi évhez hasonló összegben idén is hozzájárult a városi fenntartású óvodák játékvásárlásához.
Négyéves a tramtrain

Négyéves a tramtrain

Eddig több mint 93 alkalommal kerülhették volna meg a Földet az Egyenlítő mentén, de akár közel ötször is megjárhatták volna oda-vissza a Föld-Hold távolságot.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 46. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A Wenckheim kastély ügy - epilógus
A Wenckheim kastély ügy - epilógus A pályázat támogatást kapott, így a kastély teljes fenntartása Békés vármegye kezébe került. Közel egymillárd lesz a további felújításra.
 
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben Megöléssel fenyegette volt élettársát, illetve egy csákánnyal megsebesítette a nő egyik ismerősét.
 
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban Minden eddiginél nagyszabásúbb koncepcióval tér vissza 2026-ban Magyarország legnagyobb retro fesztiválja. Kezdődik a bérletárusítás.
 
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére Másfél hónap után ismét hazai pályán játszott bajnokit a Vásárhelyi Kosársuli, és zsinórban négy elveszített mérkőzést követően újra nyerni tudott.
 
Árakat emel az önkormányzat
Árakat emel az önkormányzat

A kormányzati elvonások és inflációs terhek miatt, illetve az új, költségnövelő állami előírásokra és adminisztratív terhekre való tekintettel.

 
Már csak a 10. helyen a Kosársuli
Már csak a 10. helyen a Kosársuli A visszatérő Borbáth Balázs ponterős játéka ellenére 90-81-re kikaptak a csabaiaktól, akik így a Hepp-kupa után ismét győzelmet ünnepelhettek a Kosársuli ellen.