





Az új irányokat kijelölő és új módszereket teremtő felfedező kutatások elengedhetetlenül fontosak nemcsak a tudomány, hanem egyúttal az emberiség fejlődése szempontjából is.
Fotók: VH
Az eredmények révén használati tárgyak, műszaki megoldások, orvosi eljárások születtek, illetve a hasznosítható ismeretek segítik a gazdasági élet ezernyi területét és amelyek ma már mindennapjaink alkotóelemévé váltak. A Magyar Tudomány Ünnepe 2012-es programjai az egyes tudományterületek felfedező kutatásainak célját, körülményeit, fontosságát és eredményeit hangsúlyozzák.
„A ’felfedező tudomány’ gondolatiságához kapcsolódott a Mezőgazdasági Kar november 16-án rendezett konferenciája,” mondta a Vásárhelyi Híreknek Horváth József, a kar tudományos dékánhelyettese. Arról is beszélt, hogy nemcsak a Mezőgazdasági Kar kutatói tartottak előadást, hanem érkeztek előadók, vendégek a Természettudományi és Informatikai Karról, a Szegedi Gabonakutatóból, a Gödöllői Szent István Egyetemről is.
A konferenciának az ’Új irányok a mezőgazdaság és a vidék fejlesztésében’ címet adták, amely egyúttal az előadások koncepcióját is meghatározta.
A Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Területi Bizottság Mezőgazdasági Szakbizottsága a Magyar Biológiai Társaság Szegedi Csoportja és a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara közös szervezésében, a kutatók 17 előadáson, illetve prezentáción keresztül mutatták be kutatásaik eredményét.
A 10-15 percbe sűrített előadások szinte mindegyike az agrárium egy-egy speciális területét érintette.
A levezető elnök Bodnár Károly a Kar dékánja, Cseuz László az MTA SZTB Mezőgazdasági Szakbizottság elnöke és Tanács Lajos az MBT Szegedi Csoportjának elnöke volt.