SportEz volt a kilencedik

2016. február 13., szombat

Ez volt a kilencedik

Ragyogó első félidő után a másodikban már nem tudta tartani ellenfelét a Vásárhelyi Kosársuli, így a kék-sárgák elszenvedték szezonbeli kilencedik vereségüket a Tiszaújváros ellen. A győzelemhez a 10-ből 7 hármast hintő Vas Péter 31 pontja is kevés volt.

Sokáig fej-fej mellett haladtak a gárdák a nyitónegyedben, ráadásul szokatlanul nagy tempóban indult a találkozó. 12-11-nél időt kért Brunyánszky István, ennek ellenére a hazaiak vették át az irányítást. Vas és Wirth támadásban, míg Varga Zalán védekezésben jeleskedett, ami 10 pontos vezetést eredményezett.

34-27-nél kezdődött a második 10 perc. Varga és Osnach pontjaival kettőre jöttek fel a tiszaújvárosiak, amiben nagy szerepet játszott egészpályás letámadásuk is. Varga Zalán játszott ezután nagyot: hármasaival, valamint a kék-sárgák taktikus labdafelhozatalával egy darabig nem tudtak mit kezdeni a sötét mezesek. (46-37) A különbség a nagyszünetig sem változott.

Visszavettek a tempóból a csapatok a második félidő elején. 5 perc után felzárkóztak a Borsod megyeiek, akik Varga sokadik trojkája után már csak kettő pontra voltak Kelemenéktől. (71-69) Időt kért dr. Elek András. Ezután Varga Dániel percei következtek, többször volt eredményes a palánk alatt. Ám ez is csak arra volt elég, hogy 78-80-ra vegye át a záróperiódusra a vezetést a vendég alakulat.

Egyik oldalon sem találták igazán magukat a játékosok, az egyre fáradtabbnak látszó vásárhelyiek borzasztó büntető kihasználása miatt 3 perccel a vége előtt a vendégeknek állt a zászló, 85-90 volt ekkor az állás. Vas azonban két gyors hárompontossal válaszolt a vendégek kosaraira, így kiegyenlített a Kosársuli. (94-94) Ezután azonban a Tiszaújváros vette magához a kezdeményezést, és a győzelmet is megszerezték a Hódtói Sportcsarnokban.

Vásárhelyi Kosársuli - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK  96-100 (34-27, 26-24, 18-29, 18-20)

NBI B csoport, alapszakasz XV. forduló vezette: Gelencsér Gy., Reisz P.és Maár G. .

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 450 néző.

Kosársuli: Kelemen 2, Kis Molnár 3/3, VAS 31/21, VARGA Z. 19/3, VARGA D. 16,

csere: Wirth 15/3, Horváth 8/6, Pavlovic 2, Rostás I. -.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: "100 kapott ponttal hazai pályán sem lehet nyerni."

Forrás: Kosársuli

Csalók ellen emeltek vádat Vásárhelyen

Egy nem mindennapi bűncselekmény elkövetői ellen emelt vádat a Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség. Vádlott egy többszörösen visszaeső vásárhelyi és hét társa.
Rivaldafényben a kingéci ezüstkincsek

A kiállítás megnyitóján Bernátsky Ferenc helytörténész és Csányi Viktor régész, a kötet szerzői mutatják be a kingéci ásatásokat, a leletmentés és a tallérok feltárásának folyamatát. Képekkel!

Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.

A Veszprém remek csapatmunkával, demoralizáló triplákkal és szoros védekezéssel hasonló módon lerohanta a kezdés után a Vásárhelyi Kosársulit.